Új hozzászólás Aktív témák

  • unclefucka

    senior tag

    válasz Crystalheart #27987 üzenetére

    "a rajzolt képek puszta szexuális, erotikus jellegű tartalma önmagában egyáltalán nem képvisel sem esztétikai, sem egyéb eszmei értéket, sőt, csak egyszerű vulgarizmus"
    És pontosan ez teszi ezeket az animéket olyan könnyen emészthető, szórakoztató kikapcsolódássá.
    Én nagyon nem azért nézek animét, mert mélyenszántó és fennkölt gondolatokat akarok gerjeszteni magamban.
    A művészetek iránti hódolatom kifejezésére sok egyéb dolog van:
    - egy külföldi út egy kulturális nagyvárosba (Isztambul, Velence, Róma, Abu Simbel, stb.)
    - vagy egy hazai országjáró körút, mondjuk a jelentősebb templomok és kegyhelyek látogatásának céljából
    - de elég elmenni valamelyik múzeumba, szerencsére van belőle elég sok.

    "ennélfogva az a mű, amelyben ez minden eszköz, szintén értéktelen kell legyen"
    Csupáncsak azért, mert valamiben nem tudunk értéket felfedezni, még korántsem jelenti azt, hogy -egyetemlegesen- értéktelen is lenne az adott dolog. A számodra értéktelennek gondolt animékben az érték eszköze, hogy aki erre fogékony az végig vigyorogja az egészet, elszállnak a sötét gondolatai és ellazítja a fáradt testét (mint pl. a zene). Pusztán ennyi nekem elég, hogy értéket képviseljen az én világomban.

    Ennélfogva továbbra is áldozni fogok a Hedonizmus ezen rendjének oltárán.

    Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Új hozzászólás Aktív témák