Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz terapeuta007 #36174 üzenetére

    Az esetemben (egy Alcor tablet volt) nem reagált a gyári állapot visszaállításra sem, konkrétan úgy tűnt mintha rendben lefutott volna a factory reset, DE az összes addig telepített app ott volt újrainduláskor, valamint semmilyen fájlkezelővel nem lehetett a férgeket kitörölni se a data, sem a system alól, permission denied hibával elszállt mindegyik, ezelőtt én is szájtátva álltam. Valahol a topikba megvan az akkori pontos leírása az esetnek, itt kértem segítséget mert ilyet még nem láttam.

  • ksanc

    őstag

    válasz terapeuta007 #36174 üzenetére

    Persze, ki lehet írtani, de ahhoz nem árt tudni, mit is töröl az ember. Az, hogy furcsa, meg kínai karakterek, az édeskevés, ennyivel simán kinyírhatod a valódi rendszerappokat is. Ráadásul lehet fertőzött egy valódi rendszerapp is, ha rootolt a teló.
    És ha már root: A rendszerappokhoz root nélkül soha nem fog beépülni működő rendszeren keresztül, eleve először is írható módon kell hozzá felcsatolni a /system-et az alapértelmezett readonly helyett. Customrecovery-vel a cache-n keresztül viszont feltelepülhet.
    És hát igen, a kamureklámokkal, kamuhirdetésekkel pedig a drága felhasználó maga telepíti a huncut dolgokat. Ez a legvalószínűbb, hiába esküdözik mindig mindenki, hogy ő bezzeg biztosan nem.
    Ezek ellen viszont az általad lesajnált antivírusok segítséget jelenthetnek.
    Törölni meg azért nem lehet látszólag, mert ott van a /data-ban, meg a dalvik cache-ban meg ahol csak tud, nem elég egy helyről kitörölni. Aztán ott van még az alapértelmezetten bekapcsolt Google Drive mentés, ahogy visszaállítod a fiókot, már húzza is lefele a sok sz**t, beleértve a vírusos appokat is.

Új hozzászólás Aktív témák