Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz rootkiller #6389 üzenetére

    Óriási tévedések sorozatát viszed végig:

    "ha jól tudom 512MB a ROM mérete, ebből 160MB áll rendelkezésre az alkalmazásoknak. Mivel a telefonon sok a nem használt gyári alkalmazás, kipucoltam a root-delete-unroot módszerrel."

    Ha a ROM mérete 512MB, abból az életben nem szabadítasz fel ezzel a módszerrel te semmit, mert azt elosztja a telepített tartalmak között már előre. Pl nálam a ROM:

    /system 756M
    /data 1009M
    /cache 252M
    /persist 19M

    A probléma a következő ugye: hiába törölsz te a systemről bármit is, attól még a data tárhelyed nem lesz több. Márpedig az alkalmazásaid oda települnek... vagyis oda települnének, ha lenne helyük... :U

    "Örök probléma, hogy a 160MB-ból sokszor alig 30MB használható mert az alkalmazások telecachelik a tárhelyet. "

    Az a gyanúm, hogy amire te gondolsz, az a RAM. Nem, nem cachelik: azért van a cache hely benne KÜLÖN. Csak onnan futnak. Ez így normális.

    "A microSD-re nem akarok telepíteni neki, mert az csak class6 és lassú, újra meg nem akarunk áldozni."

    A CL6 kártya lassú? :Y:Y Már nem azért, de telóban az a leggyorsabb! NEM, NEM jobb a CL10-es SEM!

    "Az jutott eszembe, hogy..."

    Hiába. Az átparticionálást lehet, hogy megcsinálta már valaki, de kifejezetten valószínűtlen.

    "Másik lehetőség az lenne..."

    Igen, lehet. Csak újfent nincs értelme: ahogy jön egy frissítés hozzá, az menten megy a data-ra és ismét elfogy a hely.

Új hozzászólás Aktív témák