Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz crok #37482 üzenetére

    Köszi a választ, de azthiszem átsiklottál a lényeg fölött! Csak a beépített driveres applikációk nem látják! USB host van, működik, csak a Torque, USB Serial Monitor, stb - ami akkor is meg tudja natívan nyitni az eszközt a saját beépített támogatásával, ha a kernel driver hiányzik - ezek a saját felületükön nem látnak semmit az USB eszközből.

    Ezzel szemben a lsusb listázza, a dmesg-ben pedig ott van hogy betöltötte hozzá az ftdi kernel modult és megjelenik a /dev/ttyUSB0 eszközfájl! setserial, stty le tudja infózni, tudják piszkálni a baudrate-et, stb... minicom, screen nincsen a busybox-ban, úgyhogy nem tudom hogy a gyakorlatban mivel lehetne kommunikációt tesztelni - küldeni egy ATI parancsot neki hogy válaszol e rá az ELM verziószámával - de bizonyára működne ha lenne parancssoros soros terminálom hozzá...

    Amit viszont nem értek, hogy az lsmod-ban nincsen se ftdi_sio, se usbserial, és fájlrendszer szinten sincsen sehol ilyen *.ko modul, mégis inicializálódik az eszköz... A gyanúm az volna, hogy pont a betöltődő kernel driver akadályozhatja meg, hogy a fenti applikációk lássák - ezért szeretnék megoldás találni a blacklist-re. Guglival azt a tippet találtam hogy a boot command line-ba kellene beleszerkeszteni ezek valamelyikét, úgyhogy ahogy tudom ki is próbálom majd: initcall_blacklist=module_name vagy module_name.blacklist=yes

    szerk: a bluetooth sajnos nem játszik, mert a kihangosító funkciója olyan szinten ráteszi a mancsát a kékfog eszközre, hogy nem hajlandó mellette mást használni... esetleg Wifi, de annak is meglennének a problémái a gyakorlatban - a legjobb az USB eszköz lenne, ha menne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák