Új hozzászólás Aktív témák

  • stmiklosi

    tag

    válasz b0bcat #29048 üzenetére

    Szevasz!
    Ezek az ismeretek kevésbé publikusak, bár nem hozzáférhetetlenek, amennyire én (a magam szemszögéből)
    megítélem, nem is igazán érdekel senkit.
    A melegedéssel magyarázott élettartam növekedést azért nem tartom valószínűnek (hangsúlyozom ez már csak az én meggondolásom), mert az minden további nélkül kézbentartható, tulajdonképpen csak töltési idő növekedéssel járna, az meg már nem is tartozik a készülékek műszaki adata közé, nem kellene vele, mint eladáscsökkentő adattal számolni. A kisebb kapacitással annál inkább.
    Itt inkább az számít (gondolom én), hogy a cellában nem teljesen homogén a töltés közbeni átalakulás és egyes részei túltöltödnek, egyes részei még lemaradnak, de összességében kapacítást nyerek.
    Ha csökkentem a bevitt töltésmennyiséget jobb eséllyel kerülöm el egyes részek túltöltődését, károsodását.
    Én így gondolom, de ezeket nem állíthatom, inkább csak ezeket tartom lehetséges műszaki magyarázatnak.
    És igenis (ehhez kapcsolódóan) egyszer (valamikor a használatbavétel elején) ajánlatos (talán hogy minden egyes részlet aktivizálva legyen) teljes feltöltést és azt követő kisütést végezni. Csak egyszer!
    Ezt nem igazán ajánlják, inkább azt mondják, ááá.. ezt nem kell, ez nem a régi akku (MiMH, NiCd), sugallják, hogy ez milyen jó. Pedig vannak felhasználások, ahol a régiek jobbak, de oda kell rájuk figyelni.
    Melegedés: 1C-2C, igen ezek az akkukat ismerők számára jelentenek valamit, de itt megint nagyon nem mindegy, hogy (más egyéb körülmény azonossága mellett) milyen töltöttségi állapotnál beszélünk róla.
    Üresről indulva nem okoz problémát hőmérsékletet, 50% (vagy ki tudja mennyi) felett ugyanaz már kritikus lehet.
    Én, ha oda tudok figyelni, általában 90-95% környékén lehúzom a töltőről.
    Üdv: StMiklos

    [ Szerkesztve ]

    Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

Új hozzászólás Aktív témák