Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Petykemano #8238 üzenetére

    Igazából mikor is volt utoljára csíkszélváltás? 2011-ben... 2016-ban lesz a 14/16 nm... Tehát onnantól kezdve radikális változások lesznek + a HBM1-2 is terjed főleg 8< GB memóval hatalmas sávszéllel, ami ugyancsak szemléletbeli váltást hoz. A 2016-os generációt nem is lesz szerintem érdemes hasonlítgatni a régi kártyákkal, mert más szintet fognak képviselni fogyasztásban és teljesítményben is. Bizony lesz is igény dVGA-kra, mert jön a VR és a 4K, amit jelenleg egyik kártya sem képes kihajtani 60p-vel stabilan.

    Ilyen alapon teljesen értelmetlen a mostani kártyák jövőállóságát, vagy értéktartósságát firtatni, mert könnyen lehet a zacskó csipsz kategória bármelyikből. Ha elterjed a HBM2, akkor a Hawaii sávszél is kevés lesz... Főleg ha bejön alsóbb kategóriába is egy olyan ütőképes lineup, AMD-től és NV-től is, ami fogyasztásban és sávszélben megeszi a mostani kártyákat...ugyan azon az áron. Ki fog akkor már a 400 Wattot megevő 390X kazánról beszélni, hogy de jobban viszi a játékot mint a buta Maxwell ;)

    Ez persze az aktuális régi 290X tulajoknak jó, de mindenki más megveszi a 14/16 nanós újakat inkább.

    [ Szerkesztve ]

  • jedis

    senior tag

    válasz Petykemano #8238 üzenetére

    Hát jahh teljesen egyetértek ! :U

    Én mondjuk felrobbannék a dühtől, ha pl. megvennék egy méregdrága kártyát, és a konkurencia rá pár hónapra kihozna 2/3-ad áron egy hasonló teljesítményűt ( GTX Titan vs 290X ) . Ezt még meg is lehetne magyarázni, hiszen a "konkurencia". De azt, mikor az új csúcskártya kiadása után pár hónappal kihozzák a "kis tesót" majd fele annyiért úgy, hogy közben a "nagy tesó" teljesítményének szinte 100%-át hozza ( Titan X vs 980TI ), no akkor már elszállna az agyam. NEKEM ! A régebbi generációk "támogatásáról" már nem is beszélek, mintha csak Maxwell volna a világon . Sosem halottam eddig még egy NV tulajt sem a fent említett három dolog valamelyikén siránkozni. ITT! De ha véletlenül kijön a másik oldalon egy új kártya, ami picit lassabb a konkurens típustól úgy, hogy isten ments még ezen felül kicsit drágább is, no akkor uccu neki toroknak emberek !

    Troll On

    Figyu srác !
    Ha téged nem zavar, hogy az "X"-eden pár hónap alatt buktál 150+ -ot, akkor az se zavarjon már, hogy a FuryX netán néhol 10%-al lassabb a TI-nél úgy, hogy közben netán néhol 10%-al drágább ! ;) :D

    Troll Off

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák