Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    válasz b. #38265 üzenetére

    Minden maxon, texture Quality High (4Gb)-nál már 8.35Gb VRAM-ot ír a játék settingse, és van még a High (6Gb) annál meg 10.2 Gb VRAM-ot ír.., de megnézem én is, hogy ténylegesen mennyi RAMot fogyaszt külső programmal. FHD Maxon is csak 5.5 Gb-ot használ, nem tudom akkor miért ír 12Gb-ot a settingsbe. Pillanatnyi akadást igy is tapasztaltam, de akkor az nem a VRAM mennyiség miatt van valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • HSM

    félisten

    válasz b. #38265 üzenetére

    Naszóval, erre a 1440P@5GB-ra reagálnék...

    Kipróbáltam én is a játékot, csutkamax DX11 FHD-n, az Rx580 8GB-on.
    Nálam is szépen riogatott, hogy ehhez bizony 12GB ram kellene. A kellemes tapasztalat, hogy kevés és minimális lag árán képes volt 8GB-ba belezsúfolni amit a demó 30 percében kellett, és összességében egészen szépen futott.

    Ugyanakkor az is szépen látszott, hogy pillanatok alatt megtöltötte a 8GB-om, és utána rendszeres VRAM takarítások kellettek kordában tartani a dolgokat.

    Amit linkeltél nekem jelenet, hogy hohohó milyen szépen elszalad 5GB VRAM-al is 1440P-n az nálam úgy nézett ki, hogy mire odáig eljutottam már egyszer megtelt a 8GB, és éppen az első takarítás után 6,5GB memóriahasználatot mutatott a mutató.... :C
    És ami még nekem nagyon feltűnt, ugyanaz a jelenet a videódban pocsék textúraminőségű 1440P-n mindhárom kártyán [link], ellenben nálam FHD lőve egy képmentést nagyságrendekkel élesebb a kép:

    Persze, ez lehet azért is mert én SMAA élsimítást állítottam be, mert ki nem állhatom a TAA és FXAA elmosós képét. Ugyanakkor ekkora difit talán nem kéne okozzon, 1440P-n duplaannyi képpontból egy erősebb mosás után is több kéne megmaradjon elméletileg. :F
    A monitorozási adatok így néztek itt ki:

    Mivel azért néha ki-taboltam, bejelöltem azt az egybe részt, aminek a végén a fenti screenshot készült. Szépen látszik, hogy nem sokkal előtte szépen megtelt a 8GB VRAM-om, és volt egy kis ürítés.
    Ugyanakkor a játék végig ilyen volt, ahogy mászkáltam, folyamatosan kifogyott a 8GB-ból, majd takarítgatott maga után.

    Azért azt szívesen megnéztem volna mondjuk 1440P-n egy 6GB-os kártya mit alkotott volna. Khm, RTX2060. ;]

    Amúgy így élőben padló grafikán SMAA-val elég szépen nézett ki a játék, szebben, mint a videókról átjött YT-on.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák