Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #24562 üzenetére

    "P10 + GDDR5X"
    Lehetséges, hogy akkor még nem állt készen, nem úgy volt, hogy a micron Q3-ra ígérte a tömeggyártást? Ha igazak a miner, meg OEM pletykák (hogy ezek vásárolják fel a Polarisokat és ezért nem látszanak a Steam Survey-ben, meg az eddig nyilvános eladási adatokban), akkor elvileg jóval nagyobb mennyiségben kellett volna az AMDnek GDDR5X, mint az navidiának az 1080-hoz.
    De az is lehet, hogy fallback megoldásként nem akartam valami újat implementálni.

    Ezért mondom, hogy én azért bízom, hogy ha kap a chip egy új revíziót (márpedig nomenklatúra szerint az 4X5=rev2), akkor azért abba bele fog majd férni egy GDDR5X-re való refresh. Abu azzal érvelt ellene, hogy a 8GHZ fölé emelés a nehéz és drága mulatság. Ha jól emlékszem a zaj miatt. De már azzal is lehetne nyerni kicsit a fogyasztáson, hogy 8GHZ GDDR5X-et raknak rá.
    Mondjuk így meg egy rev2 nem szólhatna az órajel emelésről. De én ennek kevesebb esélyét látnám amúgy is. a P10 és P11 úgy tűnik, hogy ennél 1300Mhz-nél csúcsosodik. Ha egy a jelenlegi szériát váltó rev2-vel (újabb stepping + GDDR5X-szel) 20-30%-os fogyasztáscsökkenést el tudnának érni, már az is szép szépítés volna. (Persze csak ha nem adják közben drágábban)

    Hogy a 4X5-tel céloznak-e teljesítménynövekedést attól függ, hogy a vega hova érkezik. Ha a kis vega vágott verziója az 1070 alatt/körül lesz, akkor olyan szinten elfogy a levegő $300-350 között, hogy nem lenne érdemes egy magasabb teljesítményű 485-öt $300 körülre belőni (Ezt nyilván megtennék a custom 485-ök)

    Ha azonban a vágott kis vega az 1070 fölé jön, akkor ott nyílik egy ablak a P10-nek felfelé.

    Egyébként teljesen egyetértünk abban, hogy nem azt kaptuk, amit az előzetes demók alapján vártunk. Te meg Én, azt gondolom, hogy a realitás (már amennyiben marketing információkat lehet így nevezni) talaján állva. Reméljük azért ezt ők így érzik ;) A kártyák, pontosabban a 480 végeredményben nem lettek rosszak csak úgy tűnik, tényleg mintha lett volna egy kis kapkodás a végén.

    Abban is teljesen egyetértünk, hogy pofátlanság volt a 470 árát megemelni. Persze értem én, hogy a termék annyival nem rosszabb a 480-tól, hogy indokolt lenne 149-ért árulni. Vajon mi történhetett? a 470 lett jobb, mint amire eredetileg számítottak? Vagy a 480 lett végül rosszabb?

    De a legnagyobb csalódást számomra valóban a 460 jelenti. Azt a kártyát, ami alig jobb, mint a 370 és 2 helyett 4G-s legfeljebb 40-45eFt-nak megfelelő áron szabadna árulni, vagy nem a vágott kártyát kéne ennyiért. Egyébként a 99 illet 119 dollárral s 372Ft-os szorzóval számolva 36e-45e jön ki. Talán még várható, hogy beáll majd erre az árra.

    Én is oda szoktam figyelni a Te hozzászólásaidra, mert értelmes információt tartalmazó hozzászolásokat írsz.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák