Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Robi_73 #28425 üzenetére

    + #28426Joachim21 Köszönöm a figyelmeztetéseket, ezekkel nagyjából tisztában vagyok.
    De azért felkentem, és OCCT CPU AVX2 Extreme teszt alatt kicsit hidegebb lett a CPU.
    Mondjuk valószínűleg azzal még többet nyertem volna még LM nélkül is, ha lepolírozom az IHS-t, mert mikor szétszedtem, akkor látszott az IHS egyik sarka környékén egy durván 10-15 mm^2 "felfényesedett" felület, aminek megvolt az elhalványult tükörképe a hűtőblokk alján. Vagyis "selejtes" 5800X-et kaptam, amin nem elég sík az IHS, így nem csoda, hogy elég rosszul hűti a drága vízhűtés is (illetve nem szép dolog, hogy megcsúnyult picit a blokk alja).
    De ha lepolírozom a kupakról a nikkelt, akkor is ugrik a garancia, illetve alkudni fognak majd az árából, mikor egyszer eladásra kerül, ugyanakkor utána rézre már még neccesebb felkenni az LM-et,. mint a nikkeles bevonatra (pedig lehet, hogy azt kéne, mert pár fok itt nem fogja nekem megváltani a világot annyira, hogy a PBO-t 4800+ all-core OC-re cseréljem :O).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák