Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz spawn82 #3796 üzenetére

    melyik játék alatt? Ryzenben egyáltalán van vga? alaplapi lassítókkal mit vársz egy 7970-el szemben?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • tailor74

    őstag

    válasz spawn82 #3796 üzenetére

    Nincs IGP a ryzen procikban, kell mellé a dvga.

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • BeZol

    őstag

    válasz spawn82 #3796 üzenetére

    A 7970-esed egy mai GTX 960 (ez gyengébb kicsit), 1050Ti (ez már erősebb), 1050 (ez gyengébb) kártyának felel meg, AMD oldalról a 4gb-os RX 460-hoz képest viszont 50%-kal gyorsabb a 7970 (az rx 470 meg már jóval erősebb). Játékok alatt 200W körül nyakal be a régi kártyád, egy 1050/1050Ti pedig 80W-ot sem eszik, tehát én pl. hardveraprón láttam új 4gb-os 1050Ti-t 41ezer Ft-ért, érdemes lehetne átcserélni.
    Az AM4-es lapokhoz azért írják az integrált vga-t, mert majd ezekbe érkeznek az igpu-val rendelkező processzorok is vmikor ősztől (?) kezdődően. Én egy tápcserét biztos eszközölnék, ha eleve határon járattad azt amid van. Nekem van egy 6éves 750W-os tápom amit 1 éve nem használtam, azt fogom rákötni a gépemre, de játékok alatt sem fog 350W-nál többet enni az egész rendszer, és ez így teljesen korrekt, de ha te ezt egy 450-500W-os táppad próbálod és ugye a gyengébb vga miatt 250-300W körül megállhat a fogyasztásod, akkor csak akkor tenném be a régi tápot, ha 600W-os, de úgy csinálod ahogy szeretnéd.
    Szerintem az egész ryzen szériának azért van értelme (leginkább a 6-8magosoknak), mert sokkal-sokkal olcsóbban megkapod a 6-8magos procikat amik 4GHz körülig mennek, mint az intel 6-8magosait, amik 4.3-4.4ghz-ig menegetnek, DE játékok szempontjából a Battlefield 1-en kívül (ott is főleg a többjátékos mód miatt) nem tudok játékot mondani, ami ezt igényelné, mert nem használják ki az extra kakaót. Az én 6magos 5820k-m is csak 35-40%-os kihasználtsággal futott multiban (100% gpu mellett 85fps-sel)... Egyszerűen overkill a legtöbb játékhoz de úgy, hogy közben veszítesz pár % fps-t azért, mert leggyakrabban talán 4-8szálig vannak optimalizálva a játékok, oda pedig az intel már évek óta nyomja az i5-i7 szériát jó egyszálas teljesítménnyel, jó ipc-vel és magas órajeleken.
    Amikor megjelenik az AMD 4mag4szálas és 4mag8szálas processzora (4mag8szálasról már linkeltek 3.8ghz-es teszteket), akkor is jól meg kell fontolni mi is kellene, mert lehet pl. i5-6400-ast Z170-es lappal (50k+30k) bclk biosszal és nem gyári hűtéssel 4.4-4.5ghz-re húzni (így egy i5-6600K-hoz képest buksz 10%-ot, mert az 4.8-5ghz-en is mehetne), de cserébe kb. 20ezer Ft-ot spórolhatsz. Ehhez képest egy 3.8-4GHz-en járó AMD procival, ami akár csak 4mag4szálat ha tud mint az i5-6400, még mindig buksz legalább 10-15%-nyi fps-t (ha ez számít valamit persze, de mindig csúcskártyákkal tesztelnek, lehet egy kisebb kártyával 0 különbség van).

    A Ryzen 5 1400-as a maga 4mag8szálával (3.8-4ghz-es tuning mellett) és várható 63ezer Ft-os árával egy i7-6700/7700 szintet hozhat 20-30ezer Ft-tal olcsóbban. Én úgy látom, hogy a K jelzés nélküli intel procikat szinte 1az1-ben kiütik a ryzen procik, mert ha még alap órajeleken nem is hozzák a K jelzés nélküli procik teljesítményét, kicsit megpiszkálva már be is érik őket. A mostani intel szériából a G4560-ason és a K jelzésű i5-i7-en kívül az összes proci szerintem "rossz" választás lesz, mert a ryzennel olcsóbban kijövünk, ellenben egy K jelzésű i5-i7 felketyeg 4.8ghz-re és akár 5-5.2ghz-re is, és akkor 20-30%-os órajeltöbblet mellett a kevésbé optimalizált játékokban bizony 20-30%-kal több fps is lehet, ami pedig már elég sok! Most jön a kérdés, hogy milyen játékokkal játszol, arra mi a jellemző, kell-e ez a 20-30%-os erőtöbblet (ryzen 5 1400 63ezer, ugyanitt i7-7700k 123ezer, egyébként 105ezerért van máshol), de a 63ezerhez képest a +30% az "csak" 82ezer Ft lenne, tehát még hiányzik 23ezer Ft-ra a magyarázat (ezt pedig csak a maximális fps-re vadászók fogják kifizetni, lehet lesz, akinek nem elég a 100fps, hanem 130fps kell).

    Ezek után lehet beszélni a 6-8magos processzorokról, amikre jelen pillanatban játékok szempontjából 0 szükséglet van, mert még nem igazán tartanak itt a játékmotorok, hogy kihasználjanak mindent, tehát 6-8magos intel/amd procit akkor érdemes csak játékra venni, ha most jó előre x évre tutira fixálom h nem fejlesztem a gépet, és remélhetőleg x év múlva már jobban ki lesz használva ennyi mag/szál (de akkor meg vehettem volna x év múlva a legújabb biztosan gyorsabb és több extrával rendelkező szériát, és most vehettem volna egy max. 4mag8szálas procit, mert az elmúlt x évek alatt ugyanúgy ment volna a játék).

    Tehát ha egy ennyire költségre kihegyezett régi gépet hajtassz, akkor ne verd magad extra költségekbe, vegyél egy r5 1400-ast, húzd fel 3.8ghz-re a gyári hűtővel (ha zavar vegyél 10ezer Ft-ért jobb és halkabb hűtést, esetleg durvábbat, de kb. felesleges, mert 4ghz-nél a proci miatt úgyis vége a sztorinak), vegyél akár egy új tápot, a videókártyát pedig cseréld le egy 1050Ti-re, de inkább rx 470 v. 3gb-os gtx 1060asra.
    A proci + a videókártya kb. pont annyi lesz, amennyiért a 8magos ryzent árulják, aminek pedig talán nyugodtan mondhatom h 2-3 évig biztosan nem jönne ki semmi előnye játékok alatt, 3+ év múlva meg max. elpasszolod a 4magos procit, és veszel bele egy használt 8magosat HA lesz olyan játék ami érdekel és már érezhetően problémád van a hiányzó 4 extra mag miatt.

    Amit még megemlítenék, hogy azért "érdemesebb" a 6-8magos ryzeneket venni (ha nagyon ilyet akarsz), mert az intel is elhal 4.4ghz-nél velük, az AMD pedig 4ghz-nél, ez pedig csak 10%-os különbség, ellenben a 4magosokkal 4.8-5ghz-eken tud pörögni az intel, az AMD pedig azokkal is elhal 4ghz-en, tehát ott már 25%-os különbség is van, DE ezt ahogy már korábban is írtam, az ártöbblet nem magyarázza meg, és ha a jövőben továbbra sem tudnak 6-8magos procikkal 4.4ghz-nél feljebb lépdelni, akkor egy 4ghz-re képes 6-8magos processzor nagyon is jövőtálló beruházás lesz (még ha csak 4ghz-en is jár de jóval olcsóbban, igaz a jövőben erősen valószínű h feljebb fogják ezt tornázni és még talán ipc-n is javítanak), ellenben amíg nem érkeznek olyan játékok, amik ezt a sok magot ki is használják, addig továbbra is elég egy 4mag8szálas, de akár 4mag4szálas processzor is, csak lehetőleg menjen minél magasabb órajelen, és ráérsz később 6-8magos processzorba beruházni. Hát én így látom a dolgokat.

  • HSM

    félisten

    válasz spawn82 #3799 üzenetére

    A fogyasztást többféleképpen kordában lehet tartani. Pl. bekapcsolod a V-syncet, a VGA-t lehet alulfeszelni is, kisebb órajelen, D3-ra úgy is bőven elég marad.

  • HSM

    félisten

    válasz spawn82 #3819 üzenetére

    Utolsó OFF:
    "Progi azt írta." Aham, amikor semmi nem mér megbízható értékeket a progi megírta. :C
    Szval, gondolkozzunk. Proci 125W papíron, valójában szvsz jóval kevesebb. A 7970 250W TDP, tehát semmi szín alatt sem több 300W-nál. (Gyakorlatban a 250W-ot sem éri el szvsz.) Legyen az egyéb sallang nagyon durván felül becsülve mondjuk 150W, ennek akár a harmada is elég lhet erre. Ez így számolva 575W, a 650W-os tápon, minden alkatrészre a létező legrosszabb esetet feltételezve, ami kb. sosem fordul elő.

    A többi kérdéseket pedig a megfelelő topikban kellene feltenni.

  • schawo

    titán

    válasz spawn82 #3819 üzenetére

    Egyszer egy progi írta, hogy nagyon meg van terhelve a táp, amikor hajtom a gépet.

    Máskor ne tölts le ilyen átverő progikat.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák