Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz BiP #5976 üzenetére

    Shadowplay-jel az a baj, hogy gondol egyet és lekapcsol, nem üzembiztos. Észre sem veszed, és lehet 20-30 perc után gondolt egyet és nem streamel, és ha nem veszed észre h nem ég a piros jelzés vmelyik sarokban, akkor jó sokáig eltart mire észreveszed h leállt a stream, viszont mivel az egész ilyen instabil, ezért felejtős. Lehet azóta fixálták, de nekem decemberben még ilyen vacak volt, bár kétségtelen h elég egyszerű működésre bírni.

    Az OBS-ben állítottam nvhec-re vagy micsodára. Nem mértem fps-t, mert érezhetően darabos lett, ergo biztos 60 alá beszáguldott, de ha ezt 1920x1080 mellett teszem meg, akkor lehet pont az 2560x1440-es felbontáshoz tartozó fps-számra esek le. Az biztos, h nem fogok 1440p-s monitoron 1080p-ben játszani, nem azért vettem, arról meg nem tehetek h stream csak 1080p-ig van. A lényeg, hogy nekem az 5820k-val ment az 1080p 60fps-es stream 65%-os cpu terhelés mellett (4.4ghz-nél, ami 4.2-4.3ghz-es 6magos ryzennek felelne meg), ha a textúrákat high-ról levettem mediumra, egyébként 100%-on tekert a proci. A képminőségen ez kb. semmit sem rontott egyébként, az fps-em pedig ugyanúgy 85körül tekert mint előtte, csak proci ment fel az addigi max. 35%-ról 65%-ra. Ha erősebb videókártyám lett volna, amivel 120fps körül megyek, akkor már lehet 100% körül tekert volna :F

    Hát ha érdekel titeket a dolog, megnézhetem 6mag12szál 3.8ghz-en mit hoz a ryzen cpu kódolással, majd megnézhetem gpu kódolással is, csak már 10%-kal erősebb gtx 1060-asom van, igaz csak 3gb, és nem 3.5/4gb :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák