Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitka675

    tag

    válasz Ribi #19045 üzenetére

    Én nem kevés órát beleöltem a gép részeinek összeválogatásába itt és máshol, ebbe beletartozik az alaplap is. Elolvastam megannyi tesztet, véleményt, tapasztalatot (már amennyi volt júliusig). Ha a chipset specifikációkat megnézzük (gugli, legelső képek), a különbség annyi hivatalosan, hogy X370en több a sata port, több a PCIe lane, és hivatalosan támogatja az SLI-Crossfire-t. Az már más tészta, hogy a gyártók az X370es lapokat milyen VRM-mel, hűtésekkel, M.2 foglalatokkal, és egyéb finomságokkal látták el, ebben rendre erősebb a 370es szekció, ez tény. Mivel én nem terveztem, hogy az utolsó megahertzeket is kiOC-zom a prociból, ezért nem kell 122+56 fázisú vrm, nem terveztem crossfire-t, nem kellett wifi, és még sorolhatnám, ezért döntöttem a B350 mellett. Márkák közül pedig azért lett az MSI, mert egy akármilyen német fórumon olvastam tesztet, ahol nagyon-nagyon kivesézték a VRM-eket, a felépítésüket, és kiderült sok turpisság, sokszor az x+y fázis az nem annyi volt stb. Ez és sok más miatt lett Tomahawk, külön bónusz, hogy volt belőle Arctic kiadás.

    Nagyon kíváncsi lennék viszont egy tesztre az én lapom, és a PCX-en most akciós X370es lapok között, mert 1-2000 forinton belül vannak árban jelenleg. Ha júliusban lett volna ugyanilyen áron X370, nagyon meggondolom, lehet megúsztam volna a mamória mizériát, de ki tudja.

Új hozzászólás Aktív témák