Új hozzászólás Aktív témák

  • kispori

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jövőhéten tervezem megrendelni életem első asztali gépének alkatrészeit a PCX-ről.
    A keretem elég szűkös, ezért próbálom a lehető legjobb ár-érték arányú konfigot összeállítani.
    Nagyjából 2 hete kezdtem el olvasni a topikokat, és a kelleténél jobban ráparáztam a megfelelő alaplap-ram párosításra, hogy biztos induljon a gép mikor megkapom. :D

    Amit tudok, hogy a legmegfelelőbb RAM egy páros időzítésű, samsung chipes memória lenne az alaplap qvl listájáról.
    Azonban itt jönnek a problémák, nem nagyon találok 8 GB-os kiszerelésben ilyet, ami a PCX-en is fellelhető.(ezen kívül még Ipont nézegettem)

    Ryzen 5 1600 procihoz a következő lapokat és ramokat néztem:

    Asrock AB350M Pro4 -hez ramok, amik egyeznek a qvl-en és pcx-en:
    Corsair valueselect cmv4gx4m1a2133c15. Ez 4 GB-os, 8GB-osban ugyanez egyezik. Probléma: páratlan CL, csak 2133 mhz, nem tudom milyen chip.
    Kingston kvr24n17s8/4 4GB, 2400Mhz. CL17-es ,és Micron chipes.

    A Corsair weboldalán azt írták a Vengeance LPX 8GB 2400MHz (CMK8GX4M1A2400C16) ryzen kompatibilis, viszont nincs benne qvl-ben.

    MSI B350M Mortar. Ehhez is találtam passzoló memóriát:
    Kingston HyperX Predator HX430C15PB3K2/8, de CL15-ös és Hynix chipes.
    Valamint egyik topikban azt írták, hogy nem ajánlják az MSI lapot Ryzen procihoz.(pedig szívesebben vennék MSI-t :) )

    Szóval a kérdésem az lenne hogy Ti melyik kombót ajánlanátok? Vagy csak elképesztő módon túlbonyolítom ezt a dolgot és simán meg kéne rendelnem azt amelyik egyezik
    a QVL listában szereplővel?

Új hozzászólás Aktív témák