Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    veterán

    válasz HSM #11652 üzenetére

    Aha, és milyen jó móka is amikor egy erősen melegedő komponens átfűti ilyenkor a többi, egyébként hűvösebb elemet? Pl: egy 90-100fokos vrm a memókat és az amúgy 60fokos gpu-t. :U
    Nekem pont az tetszett az MSI-ben, hogy külön választották ezeket és mindeni csak annyira melegszik, amire magától "képes" és ami még nem ártalmas neki (ugyanakkor tény, hogy érthetetlen módon a memóriák kimaradtak a mókából).
    A Sapphire tudott nagyon jó hűtőket is gyártani, de szerintem ezt a szériát most elszabták kicsit, amit súlyosbított, hogy az én kártyám ráadásul elég magas feszen működött gyárilag. Ideális körülmények között nincs gond vele (haver 480-a csupa lyuk házban féltucat venti mellett halk és csendes is), de szűkebb, vagy kevésbé jól szellőző házakba szerintem ez a kártya nem ideális. Nincs vele igazából komoly gond, de tipikusan a 12 egy tucat mindenben, cserébe legalább az egyik legolcsóbb típus, ami a szememben ment valamit a helyzetén.

    smc: persze, világos, amit mondasz és ebben igazad van, de az is nagyban függ az ártól. Anno mikor én vettem a Gaming-X-et, akkor speciel olcsóbb volt mint a sima Gaming verzió, persze, hogy ezt vettem. ;)
    Amúgy a gyári tuninggal kapcsolatban van egy olyan preferenciám, ami még a régi időkből ered,a mikor még pl. egy Asus Top vagy Toxic, vagy iceQ Turbo jelentett valamit és normálisan meg voltak húzva, amit ugyan tükrözött az ár is, de legalább volt értelme. Manapság viszont a referencia kártyákon kívül minden meg van húzva "névleg", hát ne csodálkozzunk, ha csak 20MHz-ekre futja. :F

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák