Új hozzászólás Aktív témák

  • belinho

    senior tag

    válasz #00137984 #49994 üzenetére

    Fuss neki még egyszer, és olvasd el mit írtál, és én mire válaszoltam.
    Te a 7xxx és a R200-as széria viszonyáról beszéltél, és valami elavultatásról, szó nem volt 7850 és 7950-ről!
    Arról írtál, hogy:
    "a HD7000 és a R200 GCN már átment egy generációváltáson. Tesztprogramok és játékok fps szám mérése alapján kiütközött a régebbi hardverek teljesítményének hanyatlása, ami az R200 szériára nincs jelentős hatással."
    Egy ref 7850 (860/1200) órajellel jön, míg az ugyanarra a chipre épülő R9270 (925/1400)-as órajellel, ami azért magasabb,és ugyanez van a 7870/270X esetén is,csak ott még nagyobb a difi a 270X javára, szóval ne lepődj meg ha gyorsabb a teszteken, és ez nem az elavultatás miatt van.

    Az adatlapodon levő Phenom II-es procival meg szerintem bőven proci limites vagy BF4-ben szóval ne lepődj meg, hogy így leesik a min fps!
    Azon se lepődj meg, hogy nőtt a hőmérséklet,ahogy jöttek ki a Catalystok, elvégre télből a nyárba ugrottunk, a termikus kölcsönhatásról meg te is tanultál még általános iskolában.
    Az AMD meg nagyon ritkán közöl méréseket, mert sok esetben csak hibajavítás van, ellentétben az NV-vel, ahol szinte mindig kinn van a mérés, hogy mi mennyit gyorsult az új meghajtóval.
    Ez az egész elavultatás amiről beszélsz, meg a fejlődéssel jár együtt. Jelenleg az AMD az 5xxx-es radeonokra visszamenőleg kínál támogatást, de már így is sok esetben hardveres korláta van, mert amit az új szériával lehet gyorsítani, azt a régivel nem, meg sok esetben is a programba is bele kellene nyúlni, hogy legyen gyorsulás, de amikor már a fejlesztő régen elfelejtette a programot patch-elni, akkor már nincs miről beszélni. Az NV-nél egy picit jobb a helyzet driverek terén, mert ők hardverileg is egy picit máshogy állnak.

Új hozzászólás Aktív témák