Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Abu85 #49974 üzenetére

    Ezzel a kijelentéssel jópáran nem értenek egyet és jómagam is köztük van. :((( VGA gyártó kódja (subvendor) és a VGA BIOS is eltérő. Valamelyik alapján a driver majd eldönti miket engedélyez-korlátoz a programok futtatása közben. Nálam a Mantle tartogatta ezt a meglepetés csomagot. Catalyst 14.1 és 14.4 (március 27) közben van Mantle támogatás BF4-ben. Ez a két verzió között és a 14.6-ban nem került telepítésre. A 14.6 Catalyst Control Centerben kijelzi a Mantle verziószámát, viszont a Mantle API technikailag nincs a gépen feltelepítve. BF4 ilyenkor nem is érzékeli és csak DX11-ben indul el. A másik probléma szimplán lehetne felépítésbeli különbségre is visszavezethető, mert a HD7000 és a R200 GCN már átment egy generációváltáson. Tesztprogramok és játékok fps szám mérése alapján kiütközött a régebbi hardverek teljesítményének hanyatlása, ami az R200 szériára nincs jelentős hatással. Ez a driver kódok megváltoztatására és az új VGA-ra való optimalizálásra utal, de a régiek miért nem férnek meg egy ekkora telepitőfájlban? Néhány kód már kártékony a programok (játék, bőngésző, hardveres GPU gyorsítások) futtatása közben. Ennyi fagyásról és képi hibáról évek óta nem olvastam és nem tapasztaltam meg. Firefox nálam is okozott fagyást (Chrome is addig a néhány napig amig használtam). Catalyst 13.9-ig folyamatosan javult a teljesitmény, azóta meredeken semmi gyorsulás és temérdek hiba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák