Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Giot #19518 üzenetére

    Hát ha az embernek nincs több pénze (ha lenne akkor vennék még egy 5850.et és mennének CFX-be) De azért szeret Full-HD ba minden beállítás kimaxolva játszani és élvezhető sebességen (50+FPS) Akkor eza 1 megoldás marad a tuning! Mivel mindenki tudja hogy a 5850.esek nagyon jól tuningolhatók (főleg amiknek gyárilag 1,175-1,20.v van adva GPU-nak) és most hogy 30.körül megvehető abszolút megéri a pénzt amibe kerül! Ezelőtt egy Twin F II. MSi 5850.em volt hát az valami eszement sz@r volt tuningba is (pedig 1,20.v ot kapott gyárilag a GPU-ja) meg volt még sok egyéb problémája (de korábban már leírtam ha olvastad a fórumot) Az MSi elött 2.db 5770.es volt CFX-be (ugye azok mentek alapjáraton is 5870.szintet ahol meg nagyon jól skálázódott a CF ott még jó 10.% al jobban is mint a 5870.es) Szóval megszoktam hogy minden MAX ra állítva és legalább 50.FPS el játszok (hozzáteszem elég ritkán van hogy 2-3.hétig bese kapcsolom a játékos gépem de ha oda kerül a sor akkor nem akarok kompromisszumokat!)

    Node a fesz emelésre vissza térve ha olvastad amiket írtam láthatod egy próba alkalmára átírtam a BIOS ba a feszt 1,175.v ra úgy ment 1000.MHz-et a GPU (igaz csak FurMark al néztem 30.percet! valószínű krájszisz2 alatt egyből kifagyott volna! de ha azt nézem hogy a 5870.eseknek ehez az órajelhez 1,25. felett kell adni akkor sz.tem nagyon jó, mert 1,25.el már menne a Crysis2 is sz.tem stabilan) a GPU meg ugye TARTÓSAN 24/7.be is bírná a 1,20.v ot is hamár az MSi 5850 kártyán annyit adnak neki gyárilag! De mint írtam csak 1,125.v ra állítottam most a feszt BIOS-ba így megy beton stabilan 850.et! Addíg elég még nem jön ki a 4.0 ás TriXX progi amivel már(remélhetőleg) menni fog a fesz emelés! :)

    [ Szerkesztve ]

  • echterion

    nagyúr

    válasz Giot #19518 üzenetére

    Hát igen, itt azért már látható némi előny a tuningból. Így én is elgondolkodtam ezen a lehetőségen, bár nem szoktam a VGA-kat tuningolni.

    **********

Új hozzászólás Aktív témák