Új hozzászólás Aktív témák

  • --Ham--

    csendes tag

    Hozzákezdek előlről.

    Gépem adatai:
    CPU: i5-4670
    HŰTŐ: Noctua NH - U12P
    LAP: ASUS Z97-PRO Gamer
    SSD:KINGSTON SA2000M8500G
    HDD:TOSHIBA HDWD130
    PSU: Chieftec iARENA GPA-500S 500W
    MEM: Corsair VENGEANCE 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz
    HÁZ: FRACTAL DESIGN Focus G ablakos piros-fekete
    GPU: XFX Radeon RX 6600 SPEEDSTER SWFT 210
    Monitor 0 (DP kábelen )

    Model KG241Q S ()
    ID ACR074D
    Serial
    Manufacturing Date Week 2, Year 2021
    Size 23.4 inches
    Max Resolution 1920 x 1080 @ 143 Hz
    Horizontal Freq. Range 180-180 kHz
    Vertical Freq. Range 48-165 Hz
    Max Pixel Clock 340 MHz
    Gamma Factor 2.2

    Monitor 1 (HDMI kábelen)

    Model TV-monitor ()
    ID SKY0402
    Serial
    Manufacturing Date Week 1, Year 2016
    Size 40.2 inches
    Max Resolution 1920 x 1080 @ 60 Hz
    Horizontal Freq. Range 15-80 kHz
    Vertical Freq. Range 49-80 Hz
    Max Pixel Clock 180 MHz
    Gamma Factor 2.2

    Itt aprón vásároltam a fentebb emlytett kártyát, ami az előző gazdájánál állítólag tökéletesen működött. DDU-val az előd driverteket letakarítottam kapott új Adrenalint, látszólag minden rendben volt. Viszont nem indult be a ventillátora játék alatt, és 90 fokig is felment a hőmérséklete. Láttam már zöld vram melegedős hibajeleket a PUBG közben. 1-1 fagyás is emlékeztetett rá hogy valami baj van. A vga ventillátor nem szeret elindulni. Finomhangoltam és kiszedtem a 0 RPM -et, hogy halljam ha nem megy... Mikor kifagy az adrenalin akkor sajnos alapbeállításra áll vissza, vagyis a VGA főző üzemmódba. Ha rajtam a füles nem veszem észre... most 22.11.2 Adrenalin van, ez a legstabilabb eddig. A monitorokat azért részleteztem, mert a TV bekapcsolásánál megtorpan a gépem, megáll a kép. Olvasgattam külföldi oldalakon ls úgy gondolom a hiba összefügg. A kérdésem az, degradáltam e a kártyámat? Mivel tesztelhetném kétséget kizáróan? (Furmark, 3dmark) alatt a 90 fok normális? Küldjem el Gariba és nézzék meg, vagy valami más játékkal programmal kéne rájönnöm mi is a baj ? Van baj ? A PUBG annyira rosszul optimalizált hogy ha nem veszem le a beállításokat túlpörgeti ?

    Gondoltam hogy alufeszelem is ha ráérek, de bevallom így nem merek hozzányúlni... :W

    ui:
    a mai napon a GPU-z szerint 68 fok volt a maximum és 4 órát játszottam vele. NEm fagyott ki, és ment a tv meg a monitor is. Hibát nem láttam :F

    [ Szerkesztve ]

    "Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

Új hozzászólás Aktív témák