Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gona.

    csendes tag

    válasz DarthSun #96223 üzenetére

    Akkor "hullámzott", hol ment, hol nem. Lehet most is így van, de mostt épp megint megy. Legközelebb update-elek valamit, vagy új oldalt rakok fel, csak 24 óra múltán szólok, az a biztos.
    Nem szükséges többféle böngésző használata (elvileg), mert az összes oldalam sima HTML 4.01 Transitional (ez egy 24 évvel ezelőtt kijött standard), valamint content="text/html;charset=iso-8859-2".
    Ezen kívül még egy script is van benne, ami olyan, mint a táblázatkezelőkben a felső sor illetve első oszlop rögzítése. Itt most csak az első oszlop van rögzítve (a többinél mindkettő). Ha nem támogatja esetleg a böngésző, akkor egyszerűen csak nem rögzül a sor/oszlop, de ugyanúgy megjelenik. Nem értek hozzá igazán, valaki írta, hogy miért nem használom, én meg írtam, hogy nem is tudtam hogy létezik ilyen, Ő meg küldött kódot, abból főzök.
    Mindig arra törekedtem, hogy régi masinákon/böngészőkön is menjenek az oldalaim, elvileg Netscape 4.7 vagy IE 5.01 lenne nagyjából a minimum, persze mivel sajnos át kellett térni a https-re, így pl. MacOS Classic-on már nem tudom betölteni oldalaim...

    #96225 arn
    Esetleg a közel 10000 pixel széles tesztképek okozhatnak gondolt, de ezek nélkül nem sokat érne az oldal.

    #96186 FF23
    Én értékes cuccot nem bíznék az Acorp tápra, ismeretségi körömben eldurrant az egyik kondija egy Acorp tápnak. Szerencsére
    más nem halt meg a gépben. Régen, valamelyik magyar PC-s fórumon csináltak egy kerülendő ATX tápok "vörös" listát, azon a 2. helyen szerepelt, ha jól emlékszem (első helyen a Vargáné táp volt).
    Persze az Acorp-ból is lehet jobb széria, szóval érdemes mondjuk rákötni egy rossz vinyót, hogy legyen valami fogyasztás, majd megmérni mennyire tűrhetőek a Volt-ok (vagy kijelzős ATX teszter). Én évekig használtam egy "feláldozható" konfigurációban egy Acorp tápot, úgy hogy az egyik molex-re raktam egy MAXX gépvédő áramkört. Ez nézi az +5 Volt-os ágat, és ha a standardtól jobban eltér a táp, akkor rövidre zárja, a táp meg lekapcsol (vagy ha nagyon gagyi, akkor megdöglik). Persze ez csak az +5V ágat nézi, az igazi az lenne ha a 12-esek is nézve lennének, de több a semminél. Aztán ez az Acorp nem durrant el, de egyre kevesebbet adott le (300W volt ráírva, de 100-at sem adott le), a tesztet folytatni akartam, volt kéznél egy AT-s, azt is befogtam, az hajtotta a winyót és a CD-ROM-ot, az alaplapot pedig ez az Acorp. A tesztet még be tudtam vele fejezni, de mivel már nem tudott meghajtani egy Celeron 300-ast winyóval és CD-vel, kiszedtem a kábeleit és a ventijét, a többit elektronikai hulladékba tettem.
    -5 Volt: Kevés ISA kártya használja csak, szóval ha nincs ilyen kártyád, akkor nem kell fogalkozni vele. Nekem van 2 ilyen kártyám, az egyik konfigban is van, ott figyelek rá. Népszerűbb/elterjedtebb kártyák amik használják a -5V-t:
    Sound Blaster 2.0
    Roland LAPC-I
    Pro AudioSpectrum 16 (PAS 16)

Új hozzászólás Aktív témák