Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #94249 üzenetére

    Mostmar nem eretlek. Azt mondod, hogy nincs PnP, akkor mi rakta a kartyat 5-re? Szerintem van ott PnP BIOS, majd az szepen beallitotta a halokartyadat (az PnP?) a szabadnak hitt 5-os IRQ-ra (minden PnP kartya megmondja, hogy milyen eroforrasbol, hany darabra van szuksege es azt is, hogy milyen opcioi lehetnek, tehat pl, IRQ kell neki, de nem jo, csak a 2,3,4,5-os). A Diagnose.exe pedig megkerdezte a szabad IRQ-krol a BIOS-t, majd szomoruan konstatalta, hogy az 5-re mar oda lett osztva a halokartya, igy masikat kellett valasztania a szabad IRQ-k kozul.

  • arn

    félisten

    válasz envagyok #94249 üzenetére

    A gusmax eleg felesleges a gus felett, csak feleslegesen hasznal tobb eroforrast.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz envagyok #94249 üzenetére

    Ezt is felderítettem már korábban(a GUS eltartott egy pár évig, mivel az csak retroként lett, az SB pedig már volt a 90- es években, azon gyakoroltam a hangkártyázást, de az nem is olyan szeszélyes mint a GUS), asszem ide is postoltam, és benne van egyik blogomban is.

    1; Hálókártya átverése, idézet blogból :
    A konfigurálást ezen 2 hangkártyára nem egyszerű megoldani.Természetesen az alaprendszer kipróbálása még a beszerelés előtt 1 rammal, videokártyával az első lépés.Ha ez rendben van, akkor a másik 2 ram behelyezése, vinyók floppy csatlakoztatása, többi kártya betétele, dos felrakása majd pedig a bios átnézése, beállítgatása, utána néhány alapteszt. Majd sokszoros memtest.
    A két hangkeltő beállítási technikáját kicsit részletezem, hátha valaki reprodukálni szeretné ( visszajelzések alapján ez csak kevés embernek sikerül ).
    Az Awe32 - CT3900 egy jumperes változat, melyet beállítottam 220,5,1,5 ( IO,IRQ,LDMA,HDMA ) értékekre, ezen biztosan működnie kell.A kártyán levő IDE csatolót letiltottam, mivel az optikák az alaplapra vannak csatizva, így a 11- es IRQ szabadon maradhat. Biosban letiltottam a soros és párhuzamos portokat. A 9- es irq- t átbillentettem a csak Legacy állásba.Így ide ( tapasztalatom szerint ) a GUS nem fog települni, a hálókártyát viszont ez hidegen hagyja és szépen ráül a csali 9- esre.Bedobom az Awe- t és a hálót a lapba és kialakul az előbbi erőforrás-foglalás.DOS alatt feltelepítem az Awe meghajtót+szoftvereket.Ha az Awe driver indulásakor rendesen kijelzi a bejumperelt értékeket akkor egyelőre minden ok.
    Utána következik a GUS. Behelyezés, telepítés+konfig.A GUS konfigurátor-programjában a maradék IO,IRQ,DMA értékek kényelmesen kiválaszthatók, nem ütköznek semmivel. Nálam 240, 10,3,4,0, és az SB mód a 7- es IRQ. A fenti rendszer fordítva is működik, tehát az Awe 240,7,3,7- re majd a GUS megint a maradékra, ekkor a GUS lesz elöl :-).

    2; GUSMAX owerall output DOS alatt parancssorból engedélyezve van?+hangerőt beállítani, tipp...
    Parancssor fotója :

    (#94263) Czo : az XFi Fatal1Ty belső kábele is eléggé viszi a zajt, és igen, a mikrofon némítása után csökken a zaj. Ezért (is) jobbak a külső egységesek, XFi ElitePro és Audigy2ZSPPro.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák