Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz KROK640 #86470 üzenetére

    Azt elhiszem, hogy 80 prociból válogatva lehetett találni jobb tuningost. De pont ezt mondom, hogy ahhoz 10:1 volt az esélyed, vagy még annyi sem. A 939 jobb volt a 754-nél, de messze nem volt annyi előnye 1 magos procival, mert igazán csak a dual channel RAM és a később megjelent X2 miatt volt jobb. Az első nem számított sokat, 1 magnál a jól sikerült RAM vezérlőnek köszönhetően. A két magos procikkal meg igazán az életciklusát lehetett kitolni, nagyjából a Q6600 végeztek nálam ki, amit egy 920 váltott, majd jött egy X6, de az meg bacsinál landolt. A Bulldozerekben viszont iszonyúan csalódtam, pedig japánból hoztak nekem AM3+ deszkát ami talán az elsők között volt itthon, azzal vártam a homokozólapátot :( Mondhatni akkor mindent is végigpróbáltam, végül egy 2600-os töltött be sokáig szolgálatot.

    Szoktatok átértékelni lenézett gépet miután kicsit többet foglalkoztatok vele? Én most a PCjr-t buheráltam és felemás, de már jobb gépnek tartom, mint azt a leírásokból gondoltam volna. Persze lehetett volna sok dolgot jobban csinálni a tervezésnél, de annyira nem rossz, mint mondják. A másik ilyen az EGA. Nem lett nagyon jó, de azzal a PC végre elért a kortársakat. Az más kérdés, hogy nem sokkal később az Amiga felemelte a lécet jó magasra, de ez nem az EGA hibája volt, hanem az Amiga érdeme.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #86470 üzenetére

    S754 tényleg viszonylag antituningos a procifelhozatalban, de kisebb tuninggal is elég jó teljesítményt adnak azért.

    Itt megint elnézést kérek előre is a véleményemről.
    Az általad eddig közölt 1 szál CPUz képmentésekről. CPUz validnak gondolom jó...de ahhoz hogy pld erősebb procikat lenyomtál vele, továbbra is azt mondom hogy kell : pld 3DM2001 képmentés, DS kompatibiis, időbélyegző, full track futtatás, azon a hatalmas órajelen amit mondasz. Nagyon messze áll bármelyik AthlonXP attól hogy 3GHz környékén 24/7- ben használható legyen, pláne léghűtéssel, ilyen hőségben nyáron meg főleg.
    És akkor még azt is mondom hogy egy Aida stesstestet sem bírna sztem, ami állítólag még lightos is pld a Prime95- höz viszonyítva.

    Tehát ha az eddigi hozzászólásaidat bizonyítani szeretnéd, akkor ezekről várok/várunk hiteles képmentéseket.
    Tudom : mondtad már többször hogy alkatrészekkel nem vagy úgy ellátva hogy ez menjen, de sajnos előbb-utóbb hitelesíteni kéne az állításaidat.

    Saját project pld : AthlonXP-M 3000+ Barton, ami nem egy kispályás proci, többet ki lehet hozni belőle mint a sima 3200+ - ból, 2400 még ment, de gyorsan visszatettem 2353- ra, nehogy szétolvadjon az alaplap, a nyák is tök forró volt, és dőlt a meleg az arcomba a nyitott gépházból.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák