Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #78812 üzenetére

    Nekem az anyagi helyzetem miatt azért volt pár Celeronom, még akkor is ha tudtam van erősebb megoldás is.
    Mondjuk az olyan régi Celeronok ellen mint a 300-as 450-en, 366-os 550-en, 566-os 850-en, stb. Egyszerűen nem is érte meg a nagy Pentium, mert sok esetben lepipálta őket. Egyrészt húzhatóbbak voltak a cerkák és a magas órajel akkoriban mindent vitt, másrészt a 128KB L2 alig volt hátrány a 256KB L2-vel szemben. Sokszor azonos órajelen is alig lehetett észrevenni a különbséget.
    SŐT... Sok játéknál egy 366-os Celeron hozta egy 350-es PII teljesítményét vagy alig volt különbség, annyira tutira nem, hogy megérte volna az ár különbséget.
    Pont ezért olt sokáig bestbuy a Celeron...
    csak aztán az 1700-as Celeron idejében már kezdett ez elrugaszkodni a valóságtól, akkor én vettem az 1700-as Celeront (30-40K körül a fene emlékszek, majd egyszer előkerítem az árlistát - 2002 május) akkor a magas órajel miatt a NEM tulaatinokkal szemben nagyon jó volt, a Tuákkal nem volt idő összehasonlítani olyan gyorsan csaptam le rá. Megfontolatlan vásárlás volt, mert 1300-as Tua Celeront akartam, de ha kint van, azonos platform ,a P4-el, de jó majd ha lesz pénzem veszek bele P4-et és király lesz ... nos ebből nem lett semmi, de lett egy 1700-as Celeronom amit az 1300-as Tua Celeron megszorongatott, sőt 1733-on úgy kaptam ki tőle, hogy én meg 2200MHZ-en járattam.
    Elhamarkodott lépés volt, de pont akkor esett be mikor gépet akartam venni és újabb jobb... (megjegyzem az árazása reális volt, alig volt többe mint a Tua cerka, és gondoltam ezzel már P4 platformon is vagyunk, ami óriási királyság... hisz ki akarna már teljes értékű PIII-ra bővíteni ilyenkor? - és ez mondjuk bejött, a tua cerkák kifutása után ember nem volt a környezetembe aki Tua PIII-ra állt volna át, főleg az addigra bőven elérhető árú P4/Athlon alapú rendszerek mellett).
    Mindenesetre végülis az 1700-as Celeron volt az utolsó Celeronom ezidáig (bocs tévedtem!!! 2014-ben vettem egy laptopot amiben 1700MHZ-es Dothan Celeron vot, de 2015-ben eladtam, becsszó! :D ) és ha jól tudom már ki is vezették a márkanevet ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz jokeph #78812 üzenetére

    A 9250 gyorsabb is lesz, mint a TNT2.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz jokeph #78812 üzenetére

    Gondolom nem a 2000es ghz haboru alatt gyozott meg :DDD

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák