Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Rive #26388 üzenetére

    Jók ezek a sufnituning megoldások, egy gond szokott lenni: sokan megfeledkeznek a földelésről :) Berakják fadobozba a cuccokat, de nincsenek földelve, se egymáshoz, se semmihez. Na ilyenkor előfordul néha gebasz. Én konkrétan még "pályám elején" nyírtam így ki merevlemezt. Gép mellett, kivezetve volt használva jó darabig, csak a kábelek lógtak ki és valami műanyag dobozkán feküdt talán. Egyszer hozzányúltam menet közben és abban a pillanatban meg is nyekkent. Tipikusan olyan volt, mint amikor fel vagy töltődve és "megcsíped" a másikat... halk zizzenés volt és utána már csak kattogott a HDD feje :) Nem tudom, hogy emiatt nyíródott e ki, de sanszos...

    Múlt héten építettem egy 386ost, annál meg gyárilag voltak külön pluszban földkábelek, ugyanis a HDD-t, floppít, mindent egy műanyag beépítőkeretben lehet csak berakni a házba (csak 5.25ös helyek vannak). Így mivel nem érintkezne egyik meghajtó sem a házzal, így kábelekkel kell megoldani a földelést. Nem véletlenül van ez így. Szerintem a linkelt fadobozban sincs sok földelés, de persze lehet, hogy tévedek :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák