Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz arn #100496 üzenetére

    A socket5 intel zappának a soros portja milyen kiosztású?
    3 soros kimenettel is próbáltam, és 2 egérrel, egyikkel se megy.
    A ein95-öst felraktam, ott látja az eszközkezelő a com1, com2 portot, a biosban is ott van, de semmi.
    Kerestem neten, nem találtam pinout diagramot hozzá.

  • frescho

    addikt

    válasz arn #100496 üzenetére

    Még most is ezt csinálják sokan, többek között én is. A háza a gépnek egy mATX-es P180. A lap egy VIII Gene amiben eredetileg egy 6700k volt, de egy ideje már 9700-ra cseréltem. Videokártyából már a 3. van benne. De régen is ez volt, amire akadt éppen pénz és már nagyon szorított azt cseréltem, hogy legyen egy másik szűk keresztmetszet, amit aztán megint valahogy átugrottam. Ha másként nem ment, akkor jött a tuning, meg a patkolás :D

    https://frescho.hu

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #100496 üzenetére

    Tulajdonkép eleinte én is csak "ragoztam" a gépet, de a teljes gépcsere is hamar bekövetkezett. 2002 tavaszán kitaláltam, hogy a CD író mellé kéne egy új lap, akkor persze már valami jó kis BX legyen, de ha már ez van, akkor PPGA-ról FCPGA-ra is át kéne állni, és a 466-os helyett minimum egy 566-os ami megy 850-en ... Aztán eljátszottam a gondolattal, hogy és ha a jelenlegi cuccok árát is beleforgatnám, akkor talán 1200-as Tualatinra is telne, akkor átpillantottam a Duron + DDR memória oldalra is, és végül egy nagy levegőt véve eladtam a 466-ost, azzal, hogy mivel van egy Savage4-esem is maximum az SD RAM kellhet belőle, de az sem biztos (meg több winyóm volt nyilván egy kicsivel adtam el), semmi más.
    Ma már tudom, hogy öngól volt, mert ezt pont nyári szünet első napjaiban ejtettem meg, és egész nyáriszünetben nem volt gépem, illetve augusztus tíz környékére meglett az addigra Tulatinból Celeron P4-é avanzsált gépecske DDR1-el (pedig egy 1400-as Tualatinnal jobban jártam volna) persze az eredetileg gondolt keretösszeget jócskán túllépve, és bő két hónapos késéssel, és érdemi VGA nélkül. De így lett meg az első teljesen új gépem.
    Ha a ház is számít, akkor viszont 2009 óta nincs új gépem, mert bár a házban minden cserélődött minimum egyszer (de táp pl kétszer, lap háromszor is stb) de a billentyűzet, monitor és egér is többszöür csrélődött, de a ház ugyanaz. A második legidősebb eszköz benne az ODD, de az is 5 évvel fiatalabb mint a ház.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák