Új hozzászólás Aktív témák

  • vrob

    aktív tag

    válasz Czo #96214 üzenetére

    Találtam itthon 3 floppyt, jól átmásoltam a P1 retro gépemről az F1GP-t a 286-osra. (A P1-ben van CFCard-IDE adapterem, de nem volt kedvem átszerelni, meg jó érzés volt régi módszerekkel megoldani a problémát)
    Azt kell hogy mondjam, az F1GP hihetetlen nagy élmény a 286-oson is. Egyáltalán nem kell neki 486

    16 MHz-es 286, Trident8900D 1MB, SB Pro2 hangkártyával teszteltem.
    Egy 20-25 MHz-es 286 még dobott volna rajta egy nagyot.

    A progiban van fps limit, ehhez lépest tudom nézni a cpu occupancy-t a játékon belül.
    Durva, 1992-ben járunk, és egy játék progiban ilyen opciók, és elfér az alap 640 kbyteban
    Pl. beállítottam 15 fps-t, így alacsony részletességen 80-90%-on ment a proci, amikor összetorlódtak az autók felment 140-150%-ra (leesett 10-11 fps-re)

    Full grafikán eszméletlen jól néz ki PC-n
    Ez a video nem az enyém, a videoban egy gyors 386 vagy 486 lehet, tehát NEM így megy 286-on.
    De ... pontosan ezzel a grafikai részletességgel, 286-on is jóval gyorsabb fps-t látok mint a Youtube szerinti Amiga500 tejesítményen.
    Ha csak annyit teszek, hogy a "T" gombbal leveszem a texturát (az A500 youtube videoban eleve nem látható textura) még gyorsabb, simán 10 feletti fps-eket kapok, már sokkal inkább játszható.
    Ez nem is ront sokat az összképen, még így is nagyon szép játék, csak a fű és az út nem lesz csíkos.
    A detail további csökkentésével - hasonlóan egyszerűre, mint az A500 videóban látható - 15-18 fps is kijött a kis 286-ból (ismétlem magam, vannak ennél jóval gyorsabb 286-osok)

    Annak idején, sajnos nagyon sok hulladék VGA kártya létezett. A legtöbb PC-be belenyomták a legolcsóbb, Realtek 256kb-os kártyát, ami töredékére vette vissza a PC játékokban elérhető sebességet.
    Lehet egy ilyenen láthattad, hogy PC-n lassabb és csúnyább is volt számodra?

    Találtam egy Amiga 1200-es F1GP videót is.
    Az sem túl meggyőző.
    Isten ments, hogy valakit megsértsek, valamennyire képben vagyok pl. az 1200-es + AGA képességeivel. Egyik kedvenc demóm is azon fut.
    De konkrétan az F1GP - az alapján amit eddig találtam a Commodore oldalról vs a saját PC tesztjeim szerint - az továbbra is nagyon egy PC-s húzó cím 1992-ből, 286-on is :)

Új hozzászólás Aktív témák