Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz FF23 #96085 üzenetére

    Jobb a procid...
    Láttam én is egy videot, amiben 1.3V körül megy 5GHz-n.
    Az alacsony fesz és undervolt híve vagyok inkább én is.

    Ezt a procit, most vettem 3k-ért a héten. A másik meg volt régről.
    Beletettem az első lapba, amit találtam.
    Talán jobb lett volna P5Q-val próbálni, mert ebben nem lehett letiltani az egyik magot.


    Mindegy. Szép lap és mostmár tudom, hogy jó is.

    Rápróbáltam, hogy bírja az FSB-t.
    Hát fesz emelés nélkül 560MHz-ig ment.
    ( Nem AUTO fesz-el, hanem manuálisan fixálva a legkisebbre! )

    Utána a RAM fogyott el gondolom. 2.0V-on járatom. 560-as FSB-hez 2.1-re kellett emelni, 570-hez megint kevés stb. Ezzel az infóval beértem.

    Procival az volt a terv, hogy megnézem, melyik a jobb. Max 1.5V "biztonságos" feszültséggel (nagy hűtő és 1 core terhelés, nem P95 csak 3DMark). És a rosszabbat megvizsgálom, mi lesz vele 1.7V-ig, skálázódik e. Utána visszatesztelem, hogy degradálódott e és mennyit.

    A rosszabb proci nem lett rosszabb... Utána a másiknál nem is nagyon gondolkodtam rajta.

    A jobb procit is visszaellenőriztem a végén. A 4.8GHz 1.6V-ot ma is tudta és 4.5GHz 1.425V-ot is. Ezeket 3 napja teszteltem ki.
    Ha meghal, vagy degradálódik az benne van a pakliban. Ismerem a kockázatot és vállaltam.
    Ezek könnyen pótolható procik.

    Ennyit sikerült kihozni belőle. Mindenféle csalás nélkül (LOD meg kill explorer stb. nélkül).
    Ja és az utolsó 50MHz hiányzott ahhoz, hogy beérjem DarthSun mester Ryzenes pontszámát.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák