Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #7027 üzenetére

    > és mi van ha nem létezett?

    Lehetséges. AdoredTV is készített egy videó és elővett egy 2 évvel ezelőtti Zen4-ről szóló satát anyagot, ami azt erősíti meg, hogy a Zen4 csak egy zen3(+) die shrink + 1MB L2$ + avx512

    Én csak próbáltam összerakni egy olyan koherens történetet, amibe bele lehet illeszteni a zen4-ről IPC-ről szóló történetszálakat. Amik persze vagy valóban valamilyen ES eredmenyéi, vagy annak félreértése, specifikus teszt alapján való félreértelmezése, vagy akár kamu is lehet persze.

    Ha 2020-ban AdoredTV ennyire pontos infókat kapott a 2022-es Zen4-ről, akkor akár az is lehet, hogy a Chips&Cheese, MLID, RTG már valójában a nextgenről kapott infókat, anélkül, hogy ők, vagy a szivárogtató tudná, hogy pontosan milyen termékről szól az infó.

    Mindenesetre a félreértések elkerülése végett mondom, hogy ez nem a sandbagging vonalon való lovaglás részemről, hanem éppen az, hogy ebben a zen4 termékben nem lesz több, nem érdemes csodára várni.

    Érdekes egyébként, hogy Coreteks a gaming területen látja az esetlegesen visszatartott információt, AdoredTV pedig ott, hogy mennyi mag férhet el a lapkán. Szerintem a magszámban nem lesz meglepetés. Viszont akár az L2$, akár a magas all core boost szép eredményeket hozhat játékokban.

    A módosítást természetesen én sem utolsó pillanatban gondoltam. Hanem hogy többféle designt is elkészítenek: lehetett egy minimalista és egy, ami komolyabb IPC növekedést is hozna. Aztán valamikor 1-1.5 éve eldönthették, hogy a minimalista designt dobják piacra zen4 néven. Gondolom több részegység fejlesztése párhuzamosan történik különböző kisebb csoportok által. Lehet, hogy az AVX512 hamarabb kész lett.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák