Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz k!nG #31451 üzenetére

    Köszi:) Amit te leírtál a dolog technikai-művészeti oldaláról, azt kb én is szívesen írtam volna,csak akkor kapok a fejemre.
    Szelektálás : erősen szelektálva van az 500-as cuccom, 60-70-es max pulse alatt nem nagyon hagyok benn semmit, ha azt nem éri el, szinte mindig leszedem. Itt inkább kíváncsi voltam, mi lesz a reakció erre, illetve pl. hogy jó-e ez így, hogy csak a feje, oldalra néz, stb, esetleg hogy kéne vágni. Ehhez képest mindenki a képminőségen akadt fent.

    A "gyorsan lekapcni a madarat" -> ezeket csak gyorsan lehet. Azért is életszerűtlen az állványos mókázás, mert azzal aztán nem reagálsz gyorsan, nem nagyon szoktak megállni :) manuál obi+madár, dettó. Van amikor úgy bír jönni, hogy van fény is, de ez tisztán szerencse kérdése.

    "em arra kell hivatkozni, hogy 5D MkII-vel, vagy 1Dx-el jobbakat csinalnal."
    Nem arra hivatkoztam, az egy szarkasztikus megjegyzés volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz k!nG #31451 üzenetére

    jaj, nekem eszem ágában sem volt ilyen vitát kirobbantani, mint írtam, ha néha zajos fotót lősz azzal nincs gond sztem sem, én konkrétan azért hoztam fel egyáltalán ezt a zaj dolgot mert hcl kollégának szinte mindíg az összes linkelt fotója zajos... ez most majdnem olyan, mintha én a manuál üvegeimmel (mert nekem tényleg csak manuáljaim vannak) állandóan próbálnék pillanat meg sportfotót lőni, oszt hónapokig-évekig folyton linkelném a mosott meg életlen képeimet arra hivatkozva, hogy most sajnos ez van, nincs pénzem af üvegre.. pedig manuállal is lehet mozgó dolgokról is éles képet lőni sok türelemmel, pár trükkel, tapasztalattal, és ha mégsem megy, egyszerűen olyan témát/fényeket érdemes választani, amit elbír a felszerelésed, tudásod... ez a filmes érára hivatkozás sem fair, annó tenyérnyi papíron bámultuk a fotókat, ma meg fullhd monitoron kukkolhatjuk, a kettő teljesen más világ, más technológia, másképp dolgozzuk fel, nincs sok értelme hasonlítgatni sztem.
    Amúgy meg nekem is tetszett pár linkelt fotója ezt leszámítva ;)

    matyi012345: +1, full méretű nyers képből egész jót lehetne kihozni :K

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák