Új hozzászólás Aktív témák

  • k!nG

    aktív tag

    Ez azert egy joval bonyolultabb tema amit itt feszegettek. En peldaul szemely szerint leszarom csomoszor, hogy zajos e a kep, vagy nem, ha a kompozicio rendben van, egy jo otletrol van szo, ha a kep fenyelese jo, ha egy jol kivitelezett pillanatkeprol van szo, akkor sokszor el is felejtem, hogy ott vannak a szemcsek, vagy hogy kicsit kiegett a kep, vagy hogy picit felrement a fokusz.
    Most komolyan anno aki filmes geppel dolgozott es neadjisten 800-as erzekenysegu filmet vett, akkor azonnal dobhatta ki a kepeit, mert eroteljesebb volt a kepzaj?

    Amit en itt is megfigyelek, hogy az emberek az esetek legtobbjeben a legjobban kivitelezett latvanyos kepeket dijazzak es a dolgokat korubelul 90%-ban a technikai oldalarol kozelitik meg, ami nem is baj hiszen ez elvileg egy IT forum. Viszont az a helyzet, hogy a fotografia egy kulon muveszeti ag, akinek nincsen hozza jo szeme nem is lehet igazan fotos es szerintem egy kepben fokent a muveszeti erteket kell dijazni. Termeszetesen ez nem jogosit fel senkit, hogy egy semmilyen keprol magyarazza meg, hogy ez koncepcio es muveszet.
    Lattam mar par olyan embert, aki egyszeruen olyan jo atmoszferaval rendelkezo kepeket csinalt es nem egy fullframes geppel nyomta, de meg nem is egy kozepkategorias Milc-el.

    Az a durva, hogy az egesz fotografia kezd elk*rvulni. Ez az ara annak, hogy nem is olyan veszes aron hozzajuthatsz egesz korrekt tudassal rendelkezo gephez, hogy megoszthatod a kozossegi median keresztul mindenkivel a kepeidet, emellett mostmar mindenfele programmal konnyen utomunkazhatod a kepeidet. Eltuntek azok az idok, amikor a legkomolyabb szakmai tudas es szem kellett ahhoz, hogy fotografus lehessen beloled, amikor meg kellett tanulnod elohivni, vagy teljesen manualisan kezelni a kisfilmes gepedet, vagy hogy meg tovabb menjek, megtanuld kezelni a tukoraknas, rollfilmes analog gepedet. Nem azt mondom, nyilvan az egyetemeken/kepzeseken is az analog technika tanitasaval kezdik, de valljuk be a mai fotosoknak joval konnyebb dolguk van sok mindenben. Egyaltalan nem tartom magam fotografusnak es nagyon fiatal is vagyok meg, de ugy erzem ezt le kellett irnom, ha nem banjatok. Remelem nem fogok erre offenziv kommenteket kapni.

    A kis kitero utan, visszaterve a temahoz, en lattam sok jo kepet toled. (Tree and Moon, Fallen to ground, Reflections, stb.) De a fotozashoz az is hozzatartozik, hogy meg kell tanulnod szelektalni. Te is leirtad, rosszak voltak a fenyviszonyok, csak gyorsan lekaptad a madarat, ezt inkabb magadnak fotoztad, mint velemenyezesre, ezesetben, viszont ne rakd ki oket ide, mert ugyis mindenki lehuzza. Ennyit birt a technika, van ilyen, ilyenkor mast kell megprobalni. Lehet, hogy egyszerubb dolgod lenne egy jobb geppel szebb kepeket csinalni, de ha nincs kereted akkor nem arra kell hivatkozni, hogy 5D MkII-vel, vagy 1Dx-el jobbakat csinalnal. Nyilvan igaz, de meg egy ilyen belepo kitbol is ki lehet hozni a maximumot. Itt mar az elottem szolok leirtak a tobbit.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.behance.net/vargadom

Új hozzászólás Aktív témák