Új hozzászólás Aktív témák

  • torzo

    őstag

    válasz marcitp #45723 üzenetére

    Köszönöm.

    Nem akarok észt osztani ebben, ez helyzet- és témafüggő.
    Vannak témák, amelyek álcahálóval, etetés nélkül a természetes környezetben meglőhetők. A gyurgyalag, jégmadár, patások, vizes lesek ilyesmik.
    De veszélyes vagy nagyon félénk állatokat képtelenség les nélkül megközelíteni. Ha nem lenne les, fotó sem lenne.

    Akik lesműködtetésből élnek, elég sokat dolgoztak azon, hogy az a terület tényleg jól menjen és ismerni is kell jól az állatot. Etetni akkor is kell, ha nincs fotós, ez már felelősség kérdése.
    Nem sajnálom tőlük azt a kis pénzt, magamtól pedig a siker örömét.

    Épp olvastam, hogy Erdélyben, Székelyföldön mennyire mindennaposak már a medvetámadások. Nemritkán halálosak. Pedig két éve én is cserkeltem ott nagy bőszen és reméltem, hogy majd macit is látok. Éppen láttam is egy jól megépített kunyhóból néhányat és mondták, hogy eszméletlen kussban legyünk, mert ez nem vicc.
    Aztán megmutatták a nyomát annak, amikor medve koma elvesztette a türelmét. Colos deszkákat úgy tört rapityára, mintha csak hurkapálca lenne. Bármikor szét tud szedni akármilyen erősre épített lest is, ha rájön az ötperc.

    Szóval a természetfotózás azért tud nagyon sikertelen, hovatovább veszélyes is lenni.

    Kell a les! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák