Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fulton #20309 üzenetére

    "De el kellett volna az 1600 Iso és talán 100 zár is. Akkor több természetes fény marad."

    Pontosan. De záridőnek jó az 1/60-30 is, hogy tényleg maradjon is valami a környezeti fényekből. :U A vau meg szigorúan 2. redőnyre! ;)

    "Hm bár ha belegondolok simán lőhettem volna pl ISA 200 mellett és szintén vakuval plafonról villantva... aztán meg természetes fényre húzom a fehéregyensúlyt. Vagy ez nem egészen így megy? már bánom nem próbáltam ki..."

    ASA 200-at akartál írni. ;) Egyébként ne bánd, mert x@r lett volna az eredmény. :N Vagyis kipróbálhatod, hogy lásd mit nem kell erőltetni a továbbiakban! :))

    (#20310) ballington: "Ha vakuzól, minek olyan magas iso? Még ha kinn lennél és a távolság miatt kell, akkor érteném."

    Magasabb érzékenységgel több részlet marad meg a sötét részeken, plusz a vakuval is kisebbet kell villantanod.

    "A plafonra irányítás is akkor jó, ha fehér a plafon. Különben nagyon elszíneződik a kép."

    Ez igaz. :K

    (#20312) bagaba1: Én a kukába vágnám. Ki. ;) A kép nagy részét a vezetékek foglalják el, a témának mondható éles szaloncukor annyira a bal szélen van, hogy nagyon. Némi perverzióval állóra le lehetne ott vágni csak köré, de az inkább steril tárgyfotó lenne a fehér függönnyel a háttérben mint Karácsonyi csendélet. Lődd újra átgondoltabban! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák