Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacy86

    addikt

    válasz BeZol #555 üzenetére

    Ez tök jo :)
    Hogyan fogod tudni “kiutalni magadnak”?
    Milyen modon fogod atforgatni?
    Ezt is jo lenne tudni majd egyszer :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz BeZol #555 üzenetére

    Nem érkezett meg a 3db 12TB-os HDD, úgyhogy nekem majdnem 27TB-nál vége a történetnek, a lényeg h 243db plotom van reggel óta, max 5öt tudnék még a 4. SSD-mre felgyömöszölni, de oda nem fogok.

    Tehát sikerült az eredeti tervet tartani a napi 30db plot legyártásával, most már csak HDD kéne h legyen hova tovább folytatni...

    Ugyanakkor remélem mindenki látja, hogy 7-8 nap alatt duplázódott a hálózat mérete, a napi +10%-os hálózatnövekedés hosszú távú átlagban továbbra is jelen van, csak míg amikor 2.6EiB körül elkezdtem, akkor az még csak +0.26EiB volt naponta, most meg már +0.55EiB felett járunk.

    Ha nem növelem továbbra is napi 10%-kal a plotjaim számát (amit napi +30plottal 330db plot után már nem tudnék lekövetni!), akkor folyamatosan romlik majd a jövedelmezőségem.

    Kérdés mikor laposodik el a görbe, mert ez a hálózatnövekedés brutális mértékű.

    HA nem növelem a plotjaim számát és így haladunk tovább, akkor a 6 hónap alatt "megkereshető" coinjaim számának a 2/3-a az elkövetkező 2 hétben esélyes, a maradék 1/3 pedig a maradék 5,5 hónap alatt :D

    Mivel 2 XCH 1db sikeres blokk, ezért kb. összesen 15%-nyi esélyem gyűlik 2 hét múlvára össze, hogy nyerhessek 2 coint.

    Én a magam részéről ha valaha meg is érkezik a 3db HDD amit rendeltem, sztem eladom 1,5szer annyiért őket, és akkor a mostani extra beruházásom 1/3-a fedezve lesz legalább, mert ez a 2 XCH nagyon lutri szagú a közeljövőben, a távoli jövőre nézve pedig esélytelen kategória, főleg most h az elején kényszer-üresjáratba kerültem :(

    Az újonnan vásárolt SSD-m állapota 1db 8TB-os HDD + maga az 1TB SSD feltöltése után (voltak benne félbeszakított plotok is!), ami bő 80db plotot jelent:

    Tehát a "meghajtó állapota" alapján 80TB-nyi HDD feltöltése után 0% a Kingston A2000-es típus, jelentsen ez bármit is.

    Őszintén megvallva rosszabbra számítottam, bár így 11 napnyi összüzemidő alatt kapott 4szer annyi írást, mint a 4 éve vásárolt rendszerSSD-m :D

    Szóval a mostani matek szerint 2 hetente lenne 0.2808 XCH-m, ami a mai 1304 $-os árfolyam mellett 110ezer Ft környéke.

    A 2hetente 110ezer Ft "fenntartásához" az éppen aktuális plotmennyiségem +10%-át kéne hozzáplotolni.
    Egy 8TB-os HDD már akár ekörül mozog mostanság, arra 73db plot fér, szóval ott még 0-ába kijöhet a matek (bár akkor minek beruházni rá), ez pedig 730+73, tehát 813db plotot jelentene, amit eleve nem 1 nap alatt plotolnék össze, hanem 2...

    Ha felmegy az árfolyam és nem lesz napi +10%-os hálózatnövekedés, akkor jobban kijöhet a matek és érdemes lesz emelni a plotok számát.
    Ha ez bekövetkezne, akkor én ezért is vettem nagyobb HDD-ket, hogy fizikailag is elférjek :D

    Egyébként ha most találkoznék a chia-val először, akkor 0 Ft extra beruházással csinálnám jelen állás szerint, közel 2 hete még azt mondtam érdemes extrán beruházni rá, de most már sztem leves a dolog, de persze ez személyes vélemény :U

Új hozzászólás Aktív témák