Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    veterán

    válasz opr #16360 üzenetére

    Nem lenne ezzel baj, ha ezeket az elhivatott, lojális kollégákat nem baszkodnák ki azonnal, amint csökken egy kicsit a margin a szent vállalatnál. Márpedig tudjuk, hogy ezt teszik, szóval WTF. Ráadásul jellemzően pont a régi melósok szerepelnek a cost cut lista élén, hiszen az ő fizujuk általában a legmagasabb a senioritás miatt. Meg hát amikor egy vezetői szintet le kell vágni, átszervezés címszóval. Ahh, napestig lehetne sorolni, ti is tudjátok, hogy mi a dörgés.

  • net84

    őstag

    válasz opr #16360 üzenetére

    Alapjában egyet értek!
    De hiába teremt olyan környezetet egy vezető, ha az alany beállítottsága nem olyan. Főleg a mostani 20-30 év közötti korosztályban nőtt meg azok száma, akik a legapróbb dolgokért is képesek odébbállni. Más az érzékenységük, más a habitusuk és más az elképzelésük a munkáról. A lojalitás és a tulajdon szemléletű hozzáállás pedig egyre jobban kiveszik már a 30+-os rétegből is (itt csak azokra a tapasztalatokra alapozva, ahol a fizetés, a csapat és a vezetés is teljesen rendben volt/van).
    Az ilyen helyen viszont tényleg jól jön a különféle "felmérés". Volt ilyen főnököm (a mai napig baráti a kapcsolatunk) és miatta kezdtem el én is mélyebben foglalkozni a (munka) pszichológiával és viselkedéselemzéssel.

    #16352 la_cc - Fel lehet készülni a szakirodalmakból, tanfolyamon, egyéb képzéseken. De sokat segít az ezekhez kapcsolódó tréningek is.

    #16364 opr - először megijedtem, hogy egy helyen dolgoztam a sógoroddal... Esetemben csak a beígért fizetés emelést nem adta meg (pár kivételtől eltekintve), mondván most nem olyan jók a bevételi számok. Aztán megjött az új autója. A munkaerő hiányt meg úgy akarta megoldani, hogy a megmaradt kollégákra osztotta a távozó feladatkörét. Így dolgoztam 3 (ebből egyhez szakmailag sem volt közöm - azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák, csak mint egy droid végeztem a munkát) munkakörben a felmondásomkor. Ő sem értette mi volt a gond.

    #16380 inf3rno - írásos tesztet soha! Az elemzések is fejben és utána szóbeli megbeszélés alapján.
    Ha már NAIH - az interjún keletkezett adatokba van megismerési és betekintési jogod (a feljegyzésekre kiterjedően). Azt én is megnézném, hogy egy ilyen pszichológiai teszt után mit adnának ki :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák