Új hozzászólás Aktív témák

  • lotuska

    tag

    Sziasztok. Juniustol kezdve munkanelkuli vagyok. Romaniaban elek, 29 eves vagyok. Az elmult 2,5 evben penzugyi controllerkent dolgoztam. Szeretnem a segitsegeteket kerni, az alabbi ket munkaletoseg kozul, szerintetek milyen potencial van bennuk? Esetleg ratudnatok vilagitani a buktatokra, vagy ti hogyan kezelnetek egy ilyen hasonlo helyzetet?

    1.) (Ez a lehetoseg indult elobb) Juliusi honapban egy baratom ajanlasara, egy banki projektes melora sikerult palyazni: egy software rendszernek az implementacioja lesz(nincs allairva a projekt, nem mondhatok semmit, tudom igy nehezebb is segiteni). A pozi business analyst(consultant). A projekt 12 honap lenne. Epp ez is a bajom, hogy 3 honapja huzodik, nem kezdodik, viszont folyamatosan kaptam/kapom az anyagokat ezt meg azt nezzem at, mert uj dolgokkal egeszul ki a projekt, tehat azt erzem, hogy van bennem bizalmuk, eppen ezert nem is szeretnek ezzel visszaelni.

    2.) Ket hete felhivott a recruiter a volt munkaltatomtol(nem onnan ahonnan kirugtak, hanem az azelotti munkaado). Indul egy uj reszleg(gyarban,egy nagy multirol van szo a helyi kirendeltsegen) es oda kellene penzugyi controller(foleg plant controller,koltseg elemzes,megterules, koltsegvetes keszitese/elemzese/javaslatok, szukseges excel+SAP) stb.. Eddig van egy 5 tagbol allo helyi controller csapat(abbol egy valaki a head+4 controller). Ahogy ertettem az uj reszleggel kellene majd teljes egesszeben foglalkoznom es a helyi controlling vezetonek+a helyi vezerigazgatonak+az egyik nemetorszagi manager-nek is kellene jelenteni es idonkent(jarvanytol fuggetlenul) ki kellene utazni Nemetorszagba. 3 honap probaido lenne+utana meghatarozatlan idore szerzodes. (Azt meg tudni kell, hogy helyileg egy 100.000-es varosrol beszelunk es ha penzugyi controller iranyban maradnek, akkor 3 cegrol lehet szo: az egyik az a ceg, ahonnan kirugtak(ott Dynamics AX-et hasznaltunk ERP-nek), ez a masik(SAP az ERP) es van meg egy harmadik, amely szinten nemet multi(ugyancsak SAP az ERP).)

    Azt is megjegyeznem, hogy mindketto munka full time lenne: a banki remote-os, es 2 hetente kellene utazni repulovel egy masik varosban ,1-2 napra meetingekre(jarvanytol fugg, gondolom ezert sem indul a projekt).A nyelv is 3 nyelven menne(helyi nyelvek+angol) ez azert kicsit kiszoritana a komfort zonambol. Termesztesen az utazas/hotel koltsegek fedezve lennenek.
    A masodik esetben a probaido(3 honap) lejartaig fizikailag is jelen kell lennem, utana mehet vegyesen remote-ban is. Nyelv: angol+roman.

    Az elso esetben, akkor kezdhetnek, amikor meg van a szerzodes, juliusban amikor elkezdtunk targyalni, akkor szeptember 1-rol volt szo(mar oktober 9 van es meg nincs szerzodes). A masodik esetben meg csak egy interju ment le a helyi controlling vezetovel es a HR-essel, jovo penteken lenne a nemetorszagi manager-el.

    Fizuk:
    -elso esetben(banki melo,business analyst) napi dijt szamlaznek KFT-n keresztul es alkalmaznam magam minimalberen keresztul(itt Romaniaban teljesen legalalis), es minden koltseget levonnak, akkor atszamitva 600.000-700.000 Ft/ho maradnek(ez csak akkor ha 20-22 munkanapot le is dolgoznam minden honapban). Erre lehet valamilyen garanciat kapni? :D Ha ennyit csuszik valahogy nehezen hiszem, hogy 22 napot/ho le is tudok dolgozni. Tudom a ket dolog teljesen fuggetlen kellene egymastol legyen.
    -masodik esetben(penzugyi controller) alkamazna a ceg. Netto 300.000Ft kapnek+cafeteria+35euro/nap diurna+karacsonyi/husveti/meg 2 fajta bonusz.

    Arra gondoltam megprobalom a masodikat, legalabb is, amig az elso el nem indul, de annyira bizonytalan minden az elsovel kapcsolatban, hogy elrettent. En meg nem vagyok az a tipus sem aki probaidon belul felmond. A masik dolog meg az, hogy az elso 1 eves lenne, utana mi tortenne? Nehogy meg egy fel evet munkanelkul maradjak, csak hat a fizu kulonbseg az nagyon nagy.

    Tippek? Velemenyek?

Új hozzászólás Aktív témák