Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz ACE- #66274 üzenetére

    Nem szoktam meggondolni magam a vásárlás után, előtte fontolom meg hogy szükségem van-e rá. Amit írtam az ismeret és tapasztalat, de ez nem mind az enyém, másoktól kapott ismeret.
    Akkor összefoglalva:
    - Az AliExpress-en magyar vásárlókra nem vonatkozik az ami Magyarországon a fogyasztóvédelem keretében lehetséges hogy meggondolja magát és gyakorolja az elállás jogát.
    - Semmiféle bizonyíték nincs arra hogy az eladó visszakapja azt, amit nem vett át a vevője és nem postai szállítású volt. Az egyik ismerősöm esetében, ugyan technikai okokból nem kézbesítették neki és vissza lett küldve, de az eladó azon az áttételes módon amit írrttam nem kapta meg az árúját. Más esetében meg az EO azt a tájékoztatást adta hogy megsemmisítik, mert nem veszi vissza a megbízója.
    - Ha nem veszed át az miattad meghiúsult kézbesítés elmaradás és ekkor csak azután jár vissza a pénz ha az eladó visszakapta a terméket és jogszerűen levonhatja a felmerülő költségeit, mert a visszakézbesítés az nem minden esetben ingyenes.
    Ezek tények.

    Volt egy javaslat, ami ugyan nem tartalmazott határozott felszólítást a dispute-ra, de lényegében arról volt szó. Amikor ezt írtam: De értéktől függően dönthet úgy az eladó hogy visszaadja a pénzed mert nem kaptad meg és nem foglalkozik azzal hogy azért nem mert nem vetted át.
    Ez is tapasztalat, mert volt aki disputet-t indított hogy nem kapta meg csak épp meggondolta magát közben és nem vette át (vagy átvette és mivel nem volt valódi nyomkövetési szám megtehette, ezek más esetek voltak).

    Vázoltam a lehetőségeket és te most jössz ezzel akármilyen megjegyzéssel? tehát akkor nincs tapasztalatod, mondd azt...
    Mégis mit értesz tapasztalt alatt ennél, de tényleg ilyen az elmúlt 12 év alatt nem fordult elő velem, hogy meggondoljam magam a vásárlás után, ettől függetlenül megpróbáltam segíteni neked és az ismereteimet megosztottam veled, ha ez neked kevés azzal nem tudok mit kezdeni.
    Mindenkinek szívesen segítek, adok tanácsot, de ha az kellemetlen lehet neki az már az ő baja, az rész már nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák