Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Drizzt01 #29039 üzenetére

    Én 15 méterről már a célt tartó drótot lőttem el 2. lövéssel egy ismeretlen, oldalfelhúzós légpuskával. Az első lövéssel belőttem egy sörösdobozon, hova is hord a távcsőhöz képest.

    Ugye, egy légpuska vagy egy kilóval nehevebb, mint a VSR klón? Ez adott esetben jelent 30%-ot is, számít.

    Egy spring fegyvernek hangja attól van, hogy a mozgó tömeg megáll. Azt kell csillapítani valami ütéselnyelő anyaggal, ami a lassulás idejét növeli. AEG-eknél a silent szettek lelke a gumírozodd dugattyúfej és hengerfej, de 400 fps fölött a márkás szetteknél is gyakori hiba, hogy a gumik leválnak a fémről. :D Persze egy megfontotl sniper egy év alatt nem lő el annyi BB-t, mint ifj. Weér István egy szolid sorozattal...
    Azt vedd figyelembe, hogy ezzel gyengíteni fogod a fegyvert, elvégre ami lassít, az helyet kér, ennyivel lesz kisebb a henger térfogata. Ráadásul az fps-ben mért szórásod is nagyobb lesz épp a csillapítás miatt.
    Próbálhatod még a hengert hangszigeteléssel bevonni, de erre nincs hely a fegyveren belül, kívül meg hülyén nézne ki 5-10 cm vastag szivacs. :D

    Ja, egy Marui VSR-10 gyári állapotában kimondottan csendes. Ennek egyik oka a gyárilag csillapítós levegős rész, a másik a szűk 300 fps. A tuning kb azzal kezdődik, hogy váll fölött elhajintják a gyári szettet.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák