Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Vesa #185 üzenetére

    Ezek a bibliai sztorik, a moralitást magyarázzák.Többek közt, legalább vasárnaponként tudatosítja, hogy van más is a világon a fogyasztói kosarunkon kívül. A szertartásoknak is van értelmük, ahogy a zen tealötybölésnek is van értelme, hogy egy vezetett meditáció az ismétlődő gyakorlatokkal.
    A sötét középkor, még sötétebb lett volna, vagy még most is tartana. Például a Pulp Fictionben, a Biblia érvénye nélkül, mit mondott volna Samuel L. Jackson? A tudatosítás mellett, szocializációnak sem utolsó, hogy a parasztokat rákényszerítette, hogy találkozzanak, és a geci a szomszéddal legyen egy más megtapasztalás, ami esetleg eliminálja a hét közben felgyülemlett feszkót. Az hogy közben okozott gondokat is, mint inkvizíció, Galilei stb. Hát ez van. A majmok is utaznak a kirekesztésben. Az hogy 5000 évvel ezelőtt nem volt vallás, szerintem esetleg döntő bizonyíték nincs rá hogy volt. Ezek a viták a papokkal, csak azt mutatják, ahogy a diploma sem ad garanciát semminek a megértésére, vagy esetleg épp akadályoz, úgy a papi szelekciónak is megvannak a limitjei. Ha még ez nem lenne elég, rájön még a vita formátuma, tehát hogy ki megy oda, egyik másik nézetet képviselni, stb. És a vitának lehet-nyertese, aki megérveli hogy nem kell vallás? Szerintem az ilyesmi csak arra jó, hogy megérvelje, hogy fundamentalizmusra nincs szükség. Nem tudom érteni milyen vallás nélkül élni, csak elfogadni, hogy mások úgy élnek. Azt el tudom hinni,ha felszámolják, egy másik életben majd jobb lesz nekem nélküle :)
    Már most látni, hogy a vallás háttérbe szorulásával csak valami infernális működés tör az előtérbe. Például a marketing. Vagy, mi értelme Anakin Skywalkernek? Ez csak Darth Vaderhez kapcsolódik, játszottam számítógépes játékot, a rossz oldalon. Rettenetesen unalmas, de legalább undorító is, és teljesen értelmetlen az egész, nincs min izgulni.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák