Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Látom, annyira nem pörög a topik, de azért teszek egy próbát.

    A NAV Java-s szoftverével készítem az adóbevallásokat. Visszahoztak egyet (NAV küldte vissza), hogy hibákat tartalmaz a bevallás, rögtön 2-t.

    1. Ha a törvényes képviselő vagy meghatalmazott be van jelölve, akkor az E blokk kitöltése kötelező. Ezzel az a gond, hogy nem lett bejelölve (ha meg bejelöltem volna és nem töltöm ki az E blokkot, akkor ki sem tdtam volna nyomtatni, mert nem engedi úgy a szoftver)

    2. Ha a 55B>0, akkor 1D+2D+3D+blablabla >0 kell lennie. Itt meg az a gond, hogy (a rendelkezésre állt adóigazolás alapján) muszáj volt 0-t írnom az 55B-be (ez a kifizetők által levont adóelőleg amúgy), mivel nem vontak le adóelőleget. A progi nem jelöli hibaként, de még csak figyelmeztetésként sem (ha üresen hagyom az 55B-t, akkor is ugyanez a helyzet)
    Ma kora-délután direkt megcsináltam újra a bevallást a szoftverrel, a legújabb keretrendszer/Java/1153-as nyomtatvány (9.0) mellet és most sem jelzi hibának

    A NAV belső használatú szoftvere a bugos vagy akkor most mi is a helyzet?

    Várom a válaszokat, ötleteket, javaslatokat stb.

    UI: Az érintett haver a héten személyesen megy be ez ügyben a NAV-hoz, de kíváncsi vagyok, hogy más is tapasztalt-e idén ilyet.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák