Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klacid

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném kérni a tanácsotokat.

    Video anyagok készítéséhez Premiere CC-t szeretném használni (renderelés, effektezés, vágás stb.) olyan támogatott VGA (Nvidia/AMD) kártyával amely a munkát gördülékennyé teszi a GPU támogatott műveletek esetében tehermentesítve a CPU-t.
    Intel X99-es architektúrán (5820K + 16gb RAM (RAM-ra ennyi a keret jelenleg)) tervezem a családi és iskolai sport video anyagok készítését elvégezni Full HD anyagokkal majd idővel 4K anyagokkal is.
    Szeretném kérni a segítségeteket tapasztalaitok alapján abban hogy milyen (CUDA vagy OpenCL) videokártyát vásároljak (gtx 780, 970, 980 stb vagy AMD)? amelyik támogatott és jól használható mert például az újakat nem találom a szoftverek ajánlottan támogatott listáiban (Nvidia 9XX/ AMD R9 3XX)?
    A gépen Sony Vegas Pro is lenne használatban mert a srácaim azt is használnák a Premiere CC mellett.

    Milyen videokártyát érdemes a leírtak alaján video anyagok készítéséhez (játék is lenne mellette elenyészően) a 5820K mellé beszereznem ?
    A gtx 780-től (több cuda mag) a gtx 970 (+1GB RAM, újabb) mennyivel jobb / gyengébb választás ezen esetben?

    Tanulmányoztam magyar (elolvastam ezen fórum hozzászólásait is) és nemzetközi fórumokat de nem tudtam ezek után sem dönteni még.
    https://helpx.adobe.com/premiere-pro/system-requirements.html[link]

    [ Szerkesztve ]

    üdv, Klacid

  • klacid

    csendes tag

    válasz Roachy #1354 üzenetére

    Roachy és Olko köszönöm a válaszotokat.
    A munkám miatt ideiglenesen eltűntem de újra itt vagyok a topik közelében.
    Egy időben kerestem összehasonlító teszteket (benchmarkokat) videokártya vásárlás miatt Premiere CC és Effects CC programokhoz a 780-780ti-970-980-980ti kártyákhoz, de nem találtam ilyen összehasonlítást vagy benchmark állományt.
    Az új Pascal architektúra (gtx 1080, gtx 1070) kártyáinak megjelenését követően újra keresni kezdtem és a következő teszbe futottam bele (980ti-TitanX-1070-1080).
    GTX 1070 and GTX 1080 Premiere Pro Performance
    Szeretném kérni a segítségét a topik tagoktól abban, hogy ha létezik valamilyen elérhető elfogadott benchmark állomány a Premiere CC és Effects CC programokhoz videokártyák teszteléséhez azt megírnátok.
    Most hogy a használt piacon az elmúlt hónapban jelentősen estek a 780-780ti-970-980 és 980ti árai jobb áron lehet hozzájuk jutni, de esetleg Premiere és Effects benchmark eljárás biztosabbá és könnyebbé teszi a választást azon felhasználók számára akik ezen célra szeretnék használni a hardvert.

    [ Szerkesztve ]

    üdv, Klacid

Új hozzászólás Aktív témák