Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz bogingrol #334 üzenetére

    bogingrol - a Premiernek, különösen a tört változatoknak, szokott problémájuk lenni a mindenféle codekekkel és tömörítéssel. Nem csak arra gondolok, h pl mpeg esetén helyenként csak egy feketeség van a video helyén, hanem a munkamenete miatt. A kódolt videókat menetközben dekódolja vissza aviba, és ha a géped nem elég erős az élő mpeg fordításra, akkor szaggatni fog, és így igen nehéz vágni. Ha pedig preview fileokat készítesz a kérdéses részekből az nemcsak sok idő, de még több winyót is eszik, mintha egyből DV-aviba dolgoznál.
    JAVASLAT:
    1, Egy óra nyers DV avi 13 Gb+ munkafileok miegymás. ha nincs 40 Gb szabad hely mindig a gépeden, amikor dolgozni akarsz, akkor szvsz itt az ideje egy új winyónak. de tény, hogy előbb-utóbb minden winyó betelik. Digizd be, vágd meg, írd ki DVDre és töröld. A kazettát meg tedd el, hátha később még elővennéd.
    2, Virtual Dub - én nem ismerem, mert full premiert használok mindenre, de sok jót hallottam az mpeg kezeléséről. Érdemes végiggondolnod, mi az, ami miatt feltétlenül egy premier szintű programra van szükséged. Mit akarsz csinálni?

    virkir - furi kérdés, nekem még nem volt ilyen gondom a Premierrel pedig 5 személyre kofigurált gombja és két görgője van az egeremnek, de a munkatársaim se panaszkodtak még ilyenre. Szerintem az egérhez adott programok, illetve a driver körül lesznek a problémák. Az enyém a4tech - a tiéd?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák