Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz elistvan #4445 üzenetére

    Mivel nem egy drive kezd szépen lassan elmúlni ugyanabban a konfigurációban, így én inkább a környezetben keresném a hibát. Tápellátás, hűtés terén. Természetesen nem zárható ki, az öregedés sem.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz elistvan #4447 üzenetére

    A firmware a kérdéses. Azt meg a legtöbbször nem írják rá. Így az esély minimális.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • King Unique

    titán

    válasz elistvan #9273 üzenetére

    Először is az a leírás 2011-es és már kissé elavult... Ráadásul ha Windows 7-et klónoztál, akkor a partícióigazításos művelet is felesleges, mert az XP-vel ellentétben a Windows 7 már HDD és SSD esetében egyaránt helyesen alignál. Az utólagos igazításhoz meg a GParted sem kell, mert az megoldható Windowson is külső particionáló programmal, illetve akár egy rendszermeghajtónál is. Továbbá a klónozáshoz ott van Windowsra pl. a népszerű Macrium Reflect és egyéb hasonló programok, amelyek kifejezetten ilyen és rendszermentési célra valók. Másrészt nem igazán világos, hogy pontosan mit is csináltál... Ha megfelelően történt a klónozás, akkor a célmeghajtóról nyilván indul utána a rendszer, valamint a forrásmeghajtón (HDD) nem törlődnek csak úgy partíciók, nem lesz RAW stb. Illetve a klónozási művelet is eleve a célmeghajtóra (SSD) ír. Aztán önmagában attól szintén nem fog törlődni a HDD-n a partíció és nem lesz RAW, ha a meghajtóbetűjeleket módosítják. Ha nálad igen, akkor ott valószínűleg más is történt azon kívül.

    "Mit tudnék tenni, hogy a 2 nagy kb 410-410Gb-os partícióm visszajöjjön?"

    A szokásos dolgot, vagyis egy adatmentő programot (példák) ráereszteni a merevlemezre lehetőleg teljes kereséssel (deep scan). Ha sikeresen megtalálta a korábbi partíciókat, illetve rajtuk a fájlokat, akkor azokat utána másik fizikai meghajtóra kell lementeni, majd ott a mentés után visszaellenőrizni őket. Ha rendben vannak, akkor vissza lehet másolni őket a forrásmeghajtóra (HDD - lemez 1). Ahol előtte szükség esetén értelemszerűen törölni kell a problémás partíciókat (pl. RAW), majd újra létrehozni és formázni NTFS-re.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz elistvan #9276 üzenetére

    Ilyenkor alap, hogy a mentendő lemezre nem írunk semmit! Márpedig a TestDisk ennek pontosan az ellenkezőjét csinálja a partíciók visszaállításánál, vagyis ír a lemezre, ami akár balul is elsülhet. Korábban belefutottam ilyenbe egy rendszermeghajtónál és nemhogy nem tudta visszaállítani a törölt partíciót, de utána már a Windows sem indult... Ezért volt elsődlegesen a biztonságosabb megoldás javasolva, vagyis az adatmentés külső programmal, majd a fájlok visszamásolása. Ha nálad működött a közvetlen visszaállítás, a fájlok és a rendszerindítás sem sérült, az jó, de attól még megvannak ennek a módszernek a buktatói. Szóval szerencséd volt... :)

    A másikhoz annyit, hogy ha maga a forrásmeghajtó OK és bootol róla a Windows, akkor annak normál esetben a klónozás után is működnie kellene a célmeghajtónál. A Macrium Reflect pedig ezt rendszerint gond nélkül meg szokta csinálni és utána az új meghajtóról is ugyanúgy indul a rendszer. Ha minden szükséges partíció (100 MB-os is) át lett klónozva és rendben volt a forrásmeghajtón a telepítés, plusz szükség esetén a BIOS-ban is be lett állítva a megfelelő boot sorrend, akkor meg pláne. A pendrive-ról bootolható WinPE változatban pedig van javítási lehetőség is a bootolási problémák elhárításához, de normál esetben nyilván nem szükséges annak használata. Szóval nem ördöngösség egy Windows klónozása és egyben utána a működő állapot elérése.

    [ Szerkesztve ]

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz elistvan #10500 üzenetére

    Szia!

    Ha CSAK egy szektor az MBR vagy BOOT sérült, akkor lehet. Te ebben 1000 százalékig biztos vagy? Vagyis ezen kívül nincs más sérülés még a rendszerben? Mert akkor igen.

    Minden más esetben marad a kimásolás, formázás, visszamásolás. Persze közben a biztonsági másolat elkészítése.

    Valamint ha nincs rajta értékes (családi képek - pótolhatatlan adatok), akkor a "minden mindegy" elvet követve bármit lehet tenni vele.

    (Én másolnék........ :B ;) )

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz elistvan #10502 üzenetére

    Sehogy. Én is csak az előkapott varázsgömbömben látnám. Ha lenne.....

    Pont ezért alapszabály, hogy nem állítunk helyre, hanem másolunk. Amennyiben nincs tétje a dolognak, akkor lehet helyreállítást próbálni. De ilyenkor simán benne van, hogy ha nem sikerül, minden megy a "lecsóba". Vagyis csak akkor javasolt, ha egy vállrándítást ér meg maximum. Egyéb esetben marad a másolásos módszer.

    500GB-os drive mentése során nem ritka mikor a munkakópiák 2-4TB tárterületet is felvesznek. Ez ilyen szakma.....

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • King Unique

    titán

    válasz elistvan #10500 üzenetére

    Ha ilyen lett, vagyis RAW az NTFS kötet, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat. Azaz lehet olyan módszer a javításra amit keresel, de az eleve vagy / vagy kategória és kizárólag csak saját felelősségre alkalmazandó... A normális és elsődlegesen javasolt megoldás az, amit már leírtak itt, vagyis adatmentés arra aló programmal másik fizikai lemezre, majd utána az adatok visszamásolása a forráslemezre, stb. + Nem árt ellenőrizni a meghajtó állapotát (HDS), ami ha nagyon ramaty, akkor megfontolandó az otthoni próbálkozás helyett az adatmentő szakember, cég igénybevétele, lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.
    Az meg nemrég egy másik topikban is el lett magyarázva, hogy fontos adatokat tartalmazó USB-s meghajtót nem csatlakoztatunk azokról biztonsági mentés nélkül ilyen tévé és társai szutyok készülékekhez, mert ki tudja éppen hogyan gányolnak bele a fájlrendszerbe, partícióba (példa).

    + Legközelebb adatmentéses ügyben elég lesz célirányosan csak ebben a topikban kérdezni, nem kell ugyanazt a témát egyszerre egy másikban is járatni, bár ha most a másikból irányítottak át ide, az még úgy oké lehet és elmegy...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz elistvan #10506 üzenetére

    Itt először nem ártana tisztázni, hogy pontosan milyen GetDataBack programnál van ez, ugyanis volt már rá példa, hogy egyesek a már nem támogatott FAT / NTFS verziót használták és azt is keverték, vagy a régebbi Simple verziót, eredeti program helyett mókoltat (törtet), stb. Normál esetben jelenleg értelemszerűen az 5.55-ös GetDataBack Pro használata javasolt és az is level 4-es keresés mellett minden fájl megtalálásához, ami ugye fizetős adatmentő program, az ingyenes/demó verzió max. keresni és lemezképfájlt készíteni enged.
    Windowsra más bevált adatmentő program fizetős formában pl. az EaseUS Data Recovery, ingyenesben meg pl. a Recuva és a TestDisk. + A Windows 10-nél adott parancssoros formában a szintén ingyenes Windows File Recovery is, bár az utóbbi RAW kötet esetén nem tudom mennyire használható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák