Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Az utóbbi 4 lapom nekem is Abit volt, és összességében meg voltam/vagyok elégedve a márkával. Apróbb problémák ugyan majdnem mindegyik lappal adódtak, de ezek tényleg csak nüansznyi dolgok voltak.
    Ettől függetlenül általában Asus lapot indultam el venni, de aztán valahogy mégis Abit lett belőle...:) A Rubycon kondik, a négyfázisú alaplapi feszültségellátás (Asusnál csak 3 fázis volt akkor, mikor utoljára lapot vettem; jelenleg nem tudom hogy áll a meccs...) a jó tuningfunkciók, és persze nem utolsó sorban a kedvező ár mind-mind az Abit mellett szóltak. Az Asus mellett egyedül a (szubjektíve) jobb minőségű alaplapi hangkeltő szólt - de Audigy2-tulajként ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget.
    Az is nagyon tetszik az Abitban, hogy képes jól pozicionálni a termékeit, és nem mindig követi az Intel által megálmodott (gyakran nem túl szimpatikus) utakat. Itt van pl. az IC7. Más gyártók i875-ös lapjai igencsak szignifikánsan drágábbak (pl. az Asus i865-ös lapjaival van egy árkategóriában), és nem igazán tartalmaznak olyan plusz szolgáltatást, ami az átlag felhasználónak hiányozna (a gigabites hálókártya helyett megteszi egy 2K-s 10/100-as példány is, a 2 csatlakoztatható SATA meghajtó is elég a legtöbb embernek szvsz). Ha lett volna az Asusnak hasonló módon butított alaplapja (ami csak pár ezressel drágább, lásd IC7-G vs. P4C800), valszeg azt veszem - de nem volt, és ez itt a lényeg...

    Amint a fentiekből is kiderül, kedveltem az Abitot. Remélem nem fognak megszűnni (ha valaki megveszi őket, remélhetőleg az Abitos hagyományokat szem előtt tartva fognak új termékeket készíteni).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz anaqer #115 üzenetére

    Pont az Asus lapoknál volt olyan érdekes jelenség 1-2 éve, hogy Asus lap (tökmindegy hogy AMD, Intel procis) + GF4 MX vagy GF4 Ti vga = Win98 telepítése lehetetlen... Igen sok ilyen esetet láttam (haverok, kollégák, még egy munkahelyi gép is volt köztük), kivétel nélkül Asus mobóval. Bezzeg nekem az Abit BD7-Asus GF4 Ti4200 kombó tökéletesen működött...;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák