Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totog

    tag

    Kulon kulon keresve latom van itt sok velemeny az ergonomikus irodai szekekrol (mint az embody, steelcase think/leap-ek, stb) illetve a gamer szekekrol (mint a hero meg az arenaracer supreme). Nyilvan ujbol nagy kulonbseg van arban ezen modellek kozott, de hasznaltan sem latok perpill semmit jo aron az elso kategoriabol.

    Amit nem tudtam eldonteni, hogy erdemes-e varnom egy hasznalt jo vetelt az ergonomikus irodai kategoriabol (ami vagy lesz vagy nem), vagy hagyjam a fenebe es vegyek egy gamer szeket, mert az itthoni noname vackokhoz kepest az is nagy elorelepes ergonomia teren? Vagy adjam alabb es inkabb legyen egy olcsobb gagyibb irodai szek? (Hisz minden relativ.) A derekamnak igencsak jol esne egy uj nem hatfajos szek ami jol megtartja a derekam es hatradolve is ertelmes ellenallasa van.

    Napi 8 ora home office keves felallassal a megoldando feladat. Azert hezitalok es nem tudok kiigazodni, mert egyreszt sokan a napi 8-10 ora home office-ra is ezeket a gamer szekeket viszik, masreszt viszont azt olvasom azok nem alkalmasak a napi 8 orara es inkabb kenyelmesek mint ergonomikusak. Csak mindenbol kerdes hogy "mennyire".

    Mit javasolnatok erre a helyzetre, illetve mennyire csak "sznob" dolog az ergo szekekre eskudni mikozben a gamerek is teljesen jok erre a celra, vagy tenyleg joval masabbak es a hatam nem koszonne meg a gamer kategoriat? (Arban 150-200e lenne az elkepzelt plafon.) Koszi a velemenyeket!

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz hhgygy #8052 üzenetére

    Koszi a valaszt! A derektamaszt kielegitonek talalod, vagy kell plusz derekparna/fejparna? A derektamasz magassaga nem allithato, csak a kemenysege, ugye? Te mennyire nevezned ergonomikusnak (pl egy 10es skalan, dark desertrol pl olvastam hogy kimondottan nem ergonomikus), hasznaltal komolyabb/kevesbe komoly irodai szeket, ahhoz kepest esetleg tudsz velemenyt mondani?

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz Merchior #8062 üzenetére

    Nyilván egy arenaracer meg egy HM/steelcase nem emlegethető egy lapon, egyrészt tök más a koncepció másrészt tök más árkategória.

    Amire leginkább kíváncsi lennék, hogy ha a derék/ergonómia a lényeg és tényleg a napi 8+ óra székben töltött idő, akkor egy közép/felső gamer arenaracer a jobb választás, vagy mondjuk közép (nem felső) kategória irodaszék, mint pl. egy antares miro extra (ez még egy fokkal jobban állíthatónak tűnik az oklahoma-nál, de még egyikben sem ültem, tudom vannak akik ezeket is lehúzzák, de azért ezek már egy markus-nál jobbak kellene hogy legyenek).

    Attól tartok nem úszom meg hogy beleüljek ezekbe és kipróbáljam hogy magam érezzem nekem melyik való jobban, csak jó kis macera megtalálni mit hol lehet kipróbálni (arenaracer supreme most pl. úgy láttam nem is kapható).

    Szerk: Csatlakoznék az előttem szólókhoz, csesszék meg a boltok hogy mindent csak a 13.kerben lehet megnézni... :W

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    Kíváncsi voltam az antares székekre, szóval vettem egy nagy levegőt és megjártam ma az RS-t (a 13. kerben), mert ők az egyik Antares viszonteladó. Ott van egy officeplaza bolt is, de későn vettem észre hogy az már 4kor bezárt, szóval... fck, majd máskor.

    Röviden a lényeg hogy most azt gondolom egyiket sem venném meg nyugodt szívvel. Mondhatnám velősen hogy vacakok a székek, meg hogy nem érik meg az árukat, de ha egyszer ezt adják ennyiért akkor ez van.

    Na de. Az ott lévő gamer székekről (80-100k körüli) inkább nem nyilatkozom, ahogy beleültem fordultam is ki belőlük - kényelmetlen, eltúlzott túlságosan kiemelkedő dolgokkal itt meg ott, a párnákkal sem tudtam jól beállítani hogy tartson, nem tudtam normális pózt felvenni bennük.

    A 80-100 körüli/feletti irodaszékekben ücsörögtem egy ideig meg állítgattam őket. A Marcell Black székre (140-150e) voltam igazán kíváncsi, ez az Antares Miro Extra-ja, volt más hálós hátú szövet ülőfelületű szék is (Cope-Lux 120e, meg Ambassador 135e). A Marcell-nél akárhogy akartam magam meggyőzni hogy ez a legjobb szék hisz a legtöbb beállítás van rajta, nem sikerült, mert valahogy lecsúszós és fapados feeling volt. Ez a legdrágább Antares talán, 3D karfa meg fejtámasz meg minden, de a deréktámasz alig tart, fel-le állítható (elég szűk tartományban) de az ellentartása nem. A Cope-nak állítható az ellentartása, jobb érzésű a deréktámasza, de vacak a fejtámasz és a karfa és rosszabb a párnázás. Az Ambassador valahol a kettő között, de a hintája volt vacak. Ezen felül fröccsöntött műanyag vackok 100+ ezer forintért, de hát ez van, valszeg azért ennyi mert így is viszik vagy mert jobbat nem kapni ennyiért. Még a 260k körüli AIAX-24 teljesen kárpitos forgószék volt a legkényelmesebb ami tart is és állítható, de a hintája nálam annak is kizáró ok (ha az ára nem is). Még az Antares Oklahomára lettem volna kíváncsi, de az az RS-nél nincs (mondták hogy korábban volt de valszeg nem vitték az emberek, illetve korábban adtak Lexington-t is de az se volt jó). Ami nem hálós, a Boston-t is megtaláltam de az sem jött be, kényelmetlen.

    Szóval ez a körút kicsit elkeserített. Meg fogom próbálni az Arenaracer Supreme-ot is ha már ennyien mondogatjátok ;), de attól tartokebben az árkategóriában nem fogom megtalálni amit keresek, és lejjebb kell adjak az igényekből, vagy várni egy sült galamb használt márkásabb székre.

    Szerk: Csak hogy ne csak panaszkodjak, ha most pisztolyt fognának a fejemhez, talán mégis a Marcell/Miro-t venném meg, és valahogy hekkelnék rá egy másik deréktámaszt. De semmelyik választást sem érezném kielégítőnek, ártól függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz totog #8074 üzenetére

    Tartottam ma egy nagyobb kört. Megnéztem az Arenarecaer Supreme-ot a Pixel-ben, valamint az officeplaza.hu és az irodaszekfutar.hu kínálatát. Ha egy dolgot üzennék a később visszakeresőknak akkor az az, hogy ne bízz a méretekben, specifikációkban, nem úszod meg a kipróbálást, mert a nüanszok nagyon nem mindegyek a végső érzethez hogy most akkor jó benne ülni vagy nem, tartja-e a derekad vagy nem. Az állíthatóság ténye önmagában szintén nem ok az örömre - hiába állítható ha nem jó tartományban vagy ha kattog, miközben egy másik szék állítás nélkül is lehet hogy éppen tökéletes. Minden egyéni, én pl. 185cm és 100kg körül vagyok, lábban erős.

    Arenaracer Supreme: Értem én hogy sokan szeretitek itt ezt, de köszi nem. Tudom hogy van beépített deréktámasz, de a szék egészében ahogy beleülök nem ergonomikus nekem, nem tudok jó tartást felvenni benne. Az irodaszékek után nem tudom elképzelni hogy ebben eltöltsek napi 8 órát. Ettől még másnak tetszhet. :)

    Officeplaza: Több tucat forgószék, végig lehet ülni bennük, kedves és segítőkész kiszolgálás. Itt az RS-sel szemben inkább merryfair székek próbálhatóak ki, mint a Forte, Tune, Wau, meg sok más. Az RS-es antares középkategóriához képest ezek egy fokkal jobbnak tűntek, de mindegyik hibádzott nekem valahol. Az egyiknek a fejtámasza nem elég nagy vagy vacak, a másiknak a deréktámasza, megint másiknak az ülőfelülete nem jó, valamelyiknek a hintája. Legjobban a Wau 2 tetszett (szinte tökéletes), de sajnos nekem túl kicsi (rövid és picit keskeny az ülőfelület) és ez no-go. Amit el tudnék képzelni innen az a Tune, az egy olcsóbb, de ez volt az a szék ami egyik szempontból sem lógott ki nagyon (de több szempontból sem ideális).

    Irodaszékfutár/Pannon-Theta: Szintén sok forgószék, szintén kedves kiszolgálás. Itt főleg Antares székek, de azokból jóval nagyobb választék mint az RS-ben, és itt már jobbakat is láttam. Úgy tűnik az RS direkt az olcsóbb és alsó/közép kategóriáját hozza az Antares-nek, itt viszont a drágább és jobb modellek is itt voltak. 1850 Omnia, Emagra, Flexi Boss, Vertigo, Lexington. Az Ergohuman nekem nagyon nem jött be, a Sitness 45-be beleülve viszont elolvadtam, tökéletesen körülvett és megtartott - csak éppen megintcsak nekem kicsi. Ezek a 150-220 közötti székek mintha egy fokkal jobb minőségek lennének, mint amiket fentebb leírtam. Az Omnia nem rossz de picit kevéssé tart derékban és könnyen lecsúsztam róla, a vertigo/flexi boss pedig nem voltak annyira kényelmesek. Tökéleteset szintén nem találtam, de végül úgy ítéltem meg, hogy az Emagra X5 az, amire leginkább elmondható hogy jó testtartásban tudok rajta ülni és jól tart/megtámaszt, plusz nincs kizáró ok a méretek és állíthatóságok terén. Ez persze meg 110kg-ra van méretezve - de van rá 5 év gari. Még alszok rá egyet, de szerintem én itt abbahagyom a keresést.

    Most kéne egymás mellé rakni a Unique Tune-t és az Emagrát. Az Emagra nem lesz kétszer olyan jó a majd' dupla ár mellett, de a gari miatt végül szerintem maradok amellett. Csodát azért továbbra sem várok egyiktől sem.

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    @Sdi: Igen, ez a verdikt, hiába bújtam napokat ezt a topicot is, el kell menni és kipróbálni a kínálatot.

    @Stewenke: 24 órás székekből beleültem a Boston, Aiax és Control székekbe, ezekből nem tudtam volna választani, ezeknek a háttámla profilja fix, szóval arra már nem jó hogy a meló közben hátradőlve is jól működjön. Az Emagránál más beállításokkal kényelmes ülve és másképp hátradőlve, szóval jó az az állíthatóság, nem csak 1szer beállítja az ember és kész. De az hozzátartozik, hogy jobb erőnlét (core hátizmok) meg alaptartás mellett lehet hogy több székre mondanám hogy oké, fene tudja.
    Nem is csak a nagy igény -> nagy ár az érdekes, hanem emellett nem mindig a drágább a jobb. Néha laikusként tökre nem értem, miért drágább az egyik szék a másiknál és fordítva. Pl. a 300ezres ergohuman vagy mi nekem tökre nem adott jobb élményt mint a 200-as kategória.
    Én nem kényelmes hanem ergonomikus széket kerestem elsősorban - bár ahogy írtam, nekem az AR nem volt kényelmes se. Ergonomikus alatt itt azt értem, hogy 1) tartsa/támogassa a hátam/derekam hogy ne fájjon, 2) ösztönözzön a helyes tartásra és 3) legyen kényelmes amikor lazításnál hátradőlök illetve 4) lehetőleg előzze meg hogy "lecsússzak". Erre tűnik nekem most a legkompromisszumosabbnak az Emagra a 100-300 közötti tartományból. Ha 150-ben kellene megállnom, akkor szerintem megvenném a Tune-t.

    @petertoth123: Kérdés kinek mi a kényelem, én itt az előző bekezdésben leírtam az én szempontjaimat. Érdemes szerintem a gamer mellett végigülni az irodaszékeket is. Nagyon sok féle van, tényleg nüansznyi különbség van néha köztük, de épp ezek a nüanszok miatt lehet valamelyik épp ideális A-nak vagy B-nek. (Pl. kicsit kisebb lennék valszeg a Sitness 45 szuper lenne.) Az officeplaza és irodaszekfutar nekem most úgy tűnik jól lefedte ennek az árkategóriának a nem-gamer palettáját. A tanácsom pedig hogy hány centi a mélység, szélesség, stb. nem mérvadó, tök más beleülni. Erre jó példa a Wau, adatlap szerint jó kéne hogy legyen, de a forma miatt mégse férek bele.

    @Ispy: Ennél azért remélem többet tanultam a boltlátogatásokból de igen, alapvetően 150e alatt ne akarjon az ember normális széket 8 órára sajna. :/ Hacsak nincs épp szerencséje és valami épp passzol hozzá (mint nekem a Tune, bár nyilván kérdés a tartóssága). Amire még kíváncsi lennék, hogy van-e ez a kategória és az $1200 feletti HM meg Steelcase között valami "már jó de még nem $1000" ami szóba jöhetne. (Pl. Sitness-ből látom vannak még más modellek változatos árakban, lehet hogy még az irodaszek.net bemutatótermébe el lehetne látogatni.)

    Szerk: kéne ide is valami összefoglaló első bejegyzés.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz meliska73 #8142 üzenetére

    Én emagra x5-öt vettem végül. Wau 2-t is néztem, nekem elég bejövős volt első beleülésre, kivéve hogy 185cm/100kg körül nekem túl kicsi volt, akármennyire is akartam szeretni. Az x5 jó méretű, és sok mindent is lehet állítani rajta. Nem tökéletes (de 100-200 körül nem is lehet tökéletesen venni), a hintamechanikája pl. tarthatna jobban ellen, de elég sok székben ültem és nekem ez tűnt végül a legkevésbé kompromisszumos megoldásnak. Pár hete van meg, egyelőre szeretem (de a beállítgatás, hogy hogy is kényelmes igazán, eltartott egy ideig).

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

Új hozzászólás Aktív témák