Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Dr. Akula #354 üzenetére

    Senki sem mondta, hogy a jogalkotás a leghaladóbb, legmodernebb műfaj. Számtalan példa bizonyítja nem csak a digitális, hanem egyéb területeken is, hogy a jog nincs mindig felkészülve az új idők kihívásaira, és legfőképpen nincsenek rendesen szabályozva se egyes dolgok. Pl. elektromos roller.
    Attól még igaz, hogy a magáncélú másolás csak jogszerű forrás esetén állja meg a helyét. Amúgy nem csak a fénymásolás, a szkennelés ugyanaz jogilag, szakkönyvekből szkennelni meg már sok diák szokott.
    Amúgy de, szerintem van még, aki rögzít műsorokat tévéből. Valahogy a Barátok közt is felkerül a zenkórra. :) Sportközvetítéseket, Forma1-et, mit tudom én, amit nem tudsz akármikor visszanézni. Nyilván rétegigény, de létezik, meg aztán valójában jóval kevesebben torrenteznek, mint azt gondolod. Ismerek korombelieket (<40), akik nem értenek hozzá, eszközük sincs, sokan nem tartanak az okostelefon, tablet mellé még laptopot, PC-t is, de ettől még nem biztos, hogy Netflix előfizetők. A lényeg a jogszerű forrás, és a torrent, akármilyen warez szerver (vannak még fizetős FTP-? 18-20 éve nagyon mentek). A szoftver meg eleve kiesik mindenhogyan az Artisjus matrica díjazása alól, ahogyan mindenfajta másolásvédett cucc is, a saját audio CD-d is, bár ezeken ma már nem jellemző a védelem, de pár éve pl. a Sony pakolt rá rendesen, volt is belőle balhé. DVD-n is szokott lenni, vagy legalábbis pár éve még volt, olyannyira, hogy pl. PC-n nem is minden lejátszó tudta normálisan lejátszani az ilyen lemezeket. Anno a Transformers 3-at 2x is megvettem, igaz, olcsón, mert azt hittem, a lemez szar, pedig nem, MPC-HCvel akadozott, megállt, de a VLC vitte simán, esetleges lemezcsere miatt a másodiknál akkor én írtam is a hazai kiadónak, ők mondták, hogy ez a másolásvédelem miatt van, próbáljam másik lejátszóval. Jogszerűen tehát a Transformers 3-ról nem tudok másolatot csinálni , hiába van eredeti lemezem, rögtön kettő is (igaz, nem is akarok, mert amúgy egy irtó szar film, de hát gyerekkori rajongás a 90-es évek elejéről... :) ).

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák