Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Dyingsoul #53851 üzenetére

    Megneztem kettot a linkelt influencer videok kozul es bar volt ott szemelyes velemeny igazabol nem mondtak sokat igy meg kell varni amig itt a termek. Az oazisos gyerek azt mondta olyan az LCD mint a Q2-n ami azert remelem nem igy van :) A kep talan olyan lesz mint a Pico 4-en, de a felbontasbol itelve mas kijelzoket hasznalnak igy max az elesseg lesz ugyanaz mert a PPD kb egyformara jon ki. Na es persze itt nem lesz problema a torzitassal mert az oculus/meta tudja hogyan kell szoftvert irni (legalabbis ezt a reszet). En az MR-ra vagyok igazan kivancsi, amiket abbol mutattak az nekem tetszett.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Dyingsoul #53851 üzenetére

    Megkerestem, hogy ne csak a levegőbe beszéljek:

    Oculus Connect 5 | Keynote Day 01-2018

    OC6: The future of VR & Half Dome 3 Prototype Presentation-2019

    A második link a könnyebben emészthető, szemléletesebb bemutató a pancake lencsékről és a mélységérzékelésről, ennek a prototípusnak nem jutott hirtelen eszembe a neve, hogy a Half Dome-ban demo-zták ezt.

    Pico nem volt rajtam, így nem tudom milyen lehet a pancake, de az alapján amit eddig tapasztaltam Oculus/Facebook/Meta vs bármi más, szerintem a Meta hozza a csúcsot VR techben, konzumer áron. Az igazán lényeges, alapnak mondható technológiákat (tracking, komfort, szoftveres támogatás, általános képmegjelenítés) azok közül amiket én kipróbáltam ők nyújtják a legmagasabb színvonalon, ezért is gondolom tuti jó lesz a Q3.
    Na de a második linken mutatott demo miatt várós igazán számomra a Q3. Annyi minden van amit megnéznék így igazi mélység érzékeléssel bár valószínűleg az lesz, hogy az első 1-2 órában wow, aztán pedig jól hozzászokik az ember utána pedig természetesnek hat, de szerintem ez a jó irány, a minél természetesebb VR tér. A 210 fokos fovra meg még várnunk kell pár évtizedet, ez van. :D

    #53853 Raymond: A mostani connectről még most nézem az összefoglalókat, de az előbb felmentem a Meta oldalára és... látom, hogy Ray-Ban... Már vagy 2 éve ácsingózok egy jó Rayban szemüvegre de valahogy mindig más volt a fontosabb most viszont erősen elgondolkoztam, hogy megláttam már ilyet is kínálnak... :D Lehet karácsonyra meglepem magam egy ilyennel is, bár ennek azért alaposan utána kell olvasnom mert egyyébként a kajákat én enni szeretem, nem fotózni, de ha már egyszer ilyen is van én a saját életemben el tudok képzelni hasznos felhasználásimódokat is az oldalon felsorolt feature-ökre. Ezt még megrágom de engem ez a vonal is érdekelne ám.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák