Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Raymond #10397 üzenetére

    Igen, most egész este ezt olvasgattam, mielőtt lenyomtam a The Gallery első részét.

    Nekem úgy tűnik, hogy életképes az ötlet, viszont egyelőre csak eye-tracking nélkül, úgy ... meh. Kíváncsi vagyok meg tudják-e oldani valami hasonló jó ötlettel.

    Na de ha már The Gallery, akkor egy gyors kritika:
    5 EUR-ért vettem a Black Friday-es leárazáskor, és kb. 2 este álltam le vele játszani, ami azt jelenti hogy nagyjából 2-3 órányi "játék" van benne.
    Azért az idézőjel, mert a játékmenet kimerül a császkálásban, és pályánkénti egyetlen(!) puzzleből. Ez utóbbiak annyira gyengék, hogy szóra sem érdemesek. Egyedül a legutolsó az, ami kisebb kihívást jelentett (és kb. 5 db van összesen).

    Ezt leszámítva, ha interaktív filmként kezelem, akkor egész jó. A grafika pofás, a zene is tetszik. A sztori és az elképzelt világ közepesen gyenge, kicsit a gyerekkori fantáziavilágomra emlékeztetett :)
    Erős közepes angol szerintem előfeltétel, mert elég sokat pofáznak benne, és nincs felirat sem.

    Technikai oldalról : szinte biztos vagyok benne, hogy ugyanaz az engine, mint a Don't knock twice alatt, és a sötétebb részeken elég ramatyul néz ki, mintha letekertem volna a színmélységet 16 bitesre.
    Ezen kívül sokszor tetten érhetők tracking problémák, ami a főmenüben a legdurvább, ott rendesen lagzik. Nem értem ezek hogy maradhattak benne.

    Amúgy az egész játékot áthatja valami megmagyarázhatatlan lelkesedés, szinte érezni hogy jó hangulatú, kis csapat fejlesztette. Ennek megfelelően picit amatőr is.

    Teljes árát semmiképpen sem éri meg, viszont 5 EUR-ért beszerezhető. Mivel epizódikus megjelenésű (most jött ki a 2. rész), ezért senki se marad le semmiről ha esetleg később szerzi be.

Új hozzászólás Aktív témák