Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz barcalaci84 #45029 üzenetére

    "de megy a 200 is ,csak nem látom ertelmet , mert a képminőség érdemben nem javul...kábelen se (hiába állítható akár 500 is kábelen)"

    Valóban Airlinken érdemben nem javul, de a kábeles részt megcáfolom!
    Már egy ideje feltűnt ez a Beat Sabernél, most utánajártam.
    Tehát kábelen, default 0 bitrate (ami állítólag 130 körülit jelent) BS-ben piros háttérnél vannak tömörítési hibák, látom ahogy figyelem a hátsó kockákat, amik jönnek. Nem homogén a háttér, szép átmenetekkel, hanem látszik némi banding (oké, jó szem kell hozzá). Ez tipikusan bármilyen videónál az alacsony bitráta miatt van.
    Fix 200-on határozottan jobb és úgy 400 körül tűnik el. Ez ugye h264, ha minden igaz.

    Airlink esetén viszont 200-as fix-szel (h265) sem olyan tökéletes mint a kábel 400-a.
    Valószínű ez elég spéci eset, lehet 50 játékból egynél veszed észre, de szerencsé(tlenségem)re megtaláltam, hol érhető tetten..
    Én tehát azt mondom, akinek minőség kell, még mindig maradjon a kábel 4-500 mbite között.

    Na most lehet lehurrogni :DDD

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák