Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz zsolti_20 #2731 üzenetére

    A HDMI kábelnek édesmindegy hogy milyen felbontást tolsz át rajta, szóval nincs olyan hogy felbontáshoz veszel kábelt. Nincs ilyen szabvány sem, ha te holnaptól 2000x3000 -es játékot fejlesztesz, akkor azt nyomja majd magából ki a videókártya, csak persze legyen hozzá pixelhelyes megjelenítőd. A HMD-knél meg aztán pont nem játszik a szabványosítás kérdése, mert ők maguk a kijelzőgyártók, olyan méretet csinálnak amilyet akarnak.

    Illetve amire te gondolsz, az szerintem a sávszélesség kérdése, mert ugye 4K-hoz már jobb minőségű kábel dukál, hogy "átférjen" rajta az az adatmennyiség amit ekkora felbontás megkövetel, de ennyi az egész, nincs egyéb mágia. Ha van egy jó minőségű kábeled amin nem glitchel/artifactol egy 4K képanyag, akkor azon menni fog bármilyen felbontás 4K alatt. Persze figyelembe kell venni a képfrissítést is, ezért én pl. nem is értem hogy miért nem jutottunk még el odáig hogy nem 4K@60hz -hez árulnak kábelt, hanem mondjuk azt mondják hogy 20Gbit-ig approved a kábel (persze tudom, az emberek 95%-a nem tudná miről van szó :( ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák