Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz soundsonic #39147 üzenetére

    Az alacsony látenciás hangrögzítés/mixelés lehetősége már nagyon rég óta benne van minden Mac-ben (nem véletlenül használtak Mac-eket szinte mindenhol erre a célra), szóval az utolsó idézeted régebbi Mac-ekre is igaz. Én egy 2009-es Mac-kel is készítettem felvételeket (GarageBand-del és Cubase-zel is), de mivel mikrofon- illetve gitárbemenet is kellett, mindig a külső gitárport/hangkártya vagy egyéb ADC/DAC-eszköz fejhallgató-kimenetét használtam. Ettől függetlenül szerintem GarageBand-ezni teljesen jó az alaplapi DAC és jack-kimenet is, de persze az igazi egy zenélési (akár amatőr zenélési) célokra készített külső eszköz lenne.
    Ha mikorofonozni is szeretnél, netán gitárral is "nekimennél", úgyis kell majd egy külső hangkártya vagy fantomtápos mikrofonport vagy gitárport vagy hasonló (nekem pl Apogee One-om van, de volt egy Line6 multiportomm is - teljesen amatőr célokra). Ha csak MIDI-billentyűzetet fogsz használni, akkor jó lesz az a jack kimenet, csak ne várj tőle stúdió minőséget :)

Új hozzászólás Aktív témák