Új hozzászólás Aktív témák

  • TannerHUN

    aktív tag

    válasz KisBundi #14367 üzenetére

    Az a baj ezekkel a kormányokkal, hogy semmit sem érnek még a 30 E Ft-os kategória sem... Kivéve amikor lehetett kapni 35-ért a DFGT-t. Az megérte, mivel sok mindent be tudtál szépen lőni rajta. Ráadásul 900° kanyarodott. Ezeknek az olcsó kormányoknak az a bajunk, hogy csak 80-240-270° fokot kanyarodnak a testreszabásuk pedig egyenlő a nullával. Nekem is van egy jóval drágább kormányom, de ezt sem tudom szépen finomhangolni. Az FFB-t ha 1-3 léptékben le vagy fel tologatod egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy vagy eltűnik az effekt vagy olyan erős lesz, hogy Fekete Laci se bírná tekergetni... Aztán ott van az elfordulás. Sokkal kevesebbet kell rajta tekergetni, hogy elérd a kanyarbejáratot, azaz nem precíz mint pl a DFGT-nek. Ezt legegyszerűbben úgy tudom elmagyarázni, ha előveszed a GTR 2 programot és az oktató módban a Donington Park jön ahol a Lotus Elise-el kell kanyarodni. Szépen lefékezel, le 2. sebességbe, elfordítod a kormányt... Hopp már el is érted a végfokát, azaz koppan egyet már nem is tudsz kanyarodni, csak játszani a gázzal. Ami így ebben a formában fabatkát sem ér. És ez még csak egy egyszerű kanyar volt. Monza-ban pl a parabolica kanyar (az utolsó)... Ott szépen fél gázon lehetne csapatni 3. sebességben. Itt úgy valósul meg, hogy szépen odaérsz le 3-ig aztán megint kopp jobbra (itt megjegyzem, hogy a többi autó szépen elhúz melletted, mintha csak állnál...) és itt már a tényleges gáz-fék játszásával eléred a közepét, ahol már majdnem egyenesbe is hozhatod a kormányt. Állíthatsz boxkiállásnál nagyobb steering lock-ot, de azzal csak szétkoptatod a gumit hamarabb, egyenesekben pedig himbálózik a kormány jobbra-balra, mert túl érzékeny lett a kormányod. Egy szó mint száz, sokat segít, de hosszútávon nagyon idegőrlő...

    Szvsz tök mindegy milyen árban veszel kormányt, csak konstrukcióban tér el. És maximum a márkát fizeted meg. Ahol egy "kormány" kezdődik az a 100 E Ft :) Ne akard ilyen ökörségekkel magad becsapni. Maximum 6-10 éves korig ajánlottak ezek, ott is nídforszpíd drift "királyoknak".

    TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

Új hozzászólás Aktív témák